Çeşme Marina'da rezervasyonlar başladı

Hürriyet Haber
28 Aralık 2009 - 14:47Son Güncelleme : 28 Aralık 2009 - 14:48

Ekim'de ayında Binali Yıldırım'ın temelini attığı Çeşme Marina'da rezervasyonlar başladı.

Türkiye’nin önde gelen yatırım holdinglerinden IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding ile marina yatırım ve işletmeciliği sektöründe Dünyada öncü Camper & Nicholsons Marinas International ortaklığında, 25 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile kiralanan Çeşme Marina’nın, 24 Ekim’de, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen temel atma töreninin ardından, çalışmalara hız verildi.

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding’in inşaat şirketi olan İçtaş İnşaat’ın deneyim ve tecrübeleri ile güncel teknolojiler kullanılarak inşa edilen Çeşme Marina’da, teknelere yönelik fonksiyon ve konforu iyileştirme amaçlı düzenlemeler için, sektörlerinde tanınmış Marintek ve Technomarine yüzer iskele firmaları ile anlaşma imzalandı.

Bir şehir içi marinası olan Çeşme Marina, yatçıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sunacağı en son teknolojik ürün ve hizmetler ile birlikte, Çeşme ve çevresinin sosyal ve ticari hayatına da canlılık getirmeyi amaçlıyor.

Atelier Xavier Bohl ve Ayyapı Mimarlık tarafından Çeşme’yle ve tarihiyle bütünleşen bir mimaride tasarlanan Çeşme Marina’da yer alacak sosyal ve ticari alanların, Çeşme Kalesi ve Kervansaray arasında bir köprü oluşturması amaçlanıyor.

Toplamda 6000m2’lik alanda, büyüklükleri 25m2’den 500 m2’ye değişen, 41 ünitede yat acentaları, restoran, fast food, kafe-bar, giyim, aksesuar satış mağazalarından oluşacak çarşı alanında, Gant, North Sails, Mavi Jeans, Mudo, Burger King, Sir Winston Tea, D&R, Teknosa, Carrefoursa gibi Türkiye’nin önde gelen markaları yerlerini almaya başladı.

Türkiye’nin uluslararası üne sahip tatil beldesi ve limanı olan Çeşme’de, yatçılık turizminin gözbebeği olmaya aday bir yatırımla ortaya çıkan ve tekne bağlamada erken rezervasyon avantajları sunulmaya başlanan Çeşme Marina yatırımının, Mayıs 2010’da tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı