Ege Haberleri

  Çeşme’den iyi haber

  Hürriyet Haber
  10.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SHERATON otellerinin bağlı olduğu Starwood Grubu'nun, yaklaşık 3 aydır sürdürdüğü çalışmalar sonuç verdi. Dünyanın 1 numaralı tur operatörü TUI ve ortağı olduğu Avusturyalı Gulet Touropa'nın, 2001 Mayıs ayından itibaren Çeşme Bölgesi ile çalışacağı belirtildi.

  ÇEŞME'yi ziyaret eden TUI ve Gulet Touropa yetkilileri, Türkiye'de turizmin başladığı bölge olarak kabul edilen Çeşme'nin, Sheraton Çeşme ve ileride yapılacak yatırımlarla, önümüzdeki yılların gözde turizm merkezi konumuna geleceğini söyledi.

  İLK etapta Sun Express ve LTU'nun Adnan Menderes Havalimanı'na, haftanın 3 günü 5 uçak indirmesinin planlandığını belirten TUI ve Gulet Touropa yetkilileri, ‘‘Çeşme'deki turizm sezonunu Ekim sonuna kadar uzayacak. Önümüzdeki yıllarda bölgeye yabancı turist akını bekliyoruz’’ dedi.

  VIP daireleri, kral dairesi, süitleri ve 373 odası olan Sheraton Çeşme, 2001 Şubat ayında hizmete girecek. Avrupa'nın en büyük termal ve thalassoterapi merkezine sahip olan otel, 900 kişilik toplantı ve bowling salonu, sineması, Türk ve uluslararası mutfaklarının zengin çeşitlerinin sunulacağı restoranlarıyla Çeşme turizmine değişik bir boyut kazandırmayı hedefliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı