Ege Haberleri

EGE

  Çeşme’de üç günlük ebru atölyesi

  İZMİR, (DHA)
  18 Temmuz 2015 - 01:32Son Güncelleme : 14 Temmuz 2015 - 11:15

  DÜNYACA ünlü ebru sanatçısı, Ege Üniversitesi Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi Koordinatörü Nedim Sönmez’in, Kedi Kültür Sanat Merkezi’nin koordinatörlüğünde Çeşme Arinnanda Otel’de 3 gün boyunca süren atölye çalışmaları sergiyle son buldu.

  Arinnanda Otel, Kedi Kültür Sanat Merkezi ve Nedim Sönmez’in desteğiyle 8-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ebru atölyesi etkinliği çocuklar ve yetişkinler olmak üzere iki ayrı grupta gerçekleştirildi. Şimdiye kadar dünyanın pek çok yerinde gerçekleştirdiği atölye çalışmalarıyla yüzlerce kişiye ebru sanatını sevdiren Sönmez’in son çalışmalarına 15’i çocuk olmak üzere 31 kişi katıldı.

  Çeşme’de üç günlük ebru atölyesi

  Üç gün süren etkinlik kapsamında kaydını yapan sanatseverler ebru sanatının inceliklerini Nedim Sönmez’den öğrenme imkanı buldu. Çeşme’nin ünlü simalarının katıldığı sergide ebru ustası Sönmez’in eserlerinin yanı sıra kursiyerlerin atölye çalışmalarında yaptığı ve sergilenmeye değer bulunan eserleri de ziyaretçilere açıldı.

  Kedi Kültür Sanat Merkezi sahibi Güniz Can, ebru eserlerinin İzmir’deki galerilerinde sergileneceğini ve ileriki günlerde yine Arinnanda Otel işbirliğiyle Seramik Sanatçısı Neşe Bengisu’nun Seramik Atölyesi ve şarap tadım organizasyonlarını yapacaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı