Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Çeşme’de düğün var

Tarkan Sualp, üç aydır flört ettiği Özden Bölükbaşı ile eylül ayında evlenecek.

Geçtiğimiz ay nişan yüzüklerini takan çift, nikah tarihi için 8 Eylül’de karar kıldı. Düğün, Özden Bölükbaşı’nın ailesinin isteği üzerine Ege’nin tatil beldesi Çeşme’de yapılacak. Enterasys internet güvenlik sistemleri şirketinin Türkiye, Ortadoğu ve Pakistan direktörü Tarkan Sualp, Özden Bölükbaşı’yla tanışmasıyla hayatının değiştiğini ve evlenmek için sabırsızlandığını söyledi. Çifte geçtiğimiz gece Çubuklu 29’daki davette rastladım. Mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Lulu’s’un gülü

Tuğba-Mehmet Ali Erbil çifti önceki gece Bebek’teki Lulu’s adlı kafedeydi. Buranın sahibi Aslı Saçar’ın eski dostu olan Tuğba Hanım, kocası Mehmet Ali Erbil’i de mekana götürdü. Oğulları Ali Sadi’yi dadısına bırakan çift, Aslı Saçar’ın elleriyle hazırladığı alkollü Lulu’s special içip, ızgara bonfile ve retro karides kokteylini denedi.

Türk-Yunan dostluğu

Ender Mermerci, dün gece SuAda’daki davetinden bir gün önce Reina’da dostlarına yemek verdi. Mermerci, Della Rounick için verdiği davette Yunanistan’dan gelen arkadaşlarını ağırladı. Davetliler, Reina’nın DJ’i Suat Ateşdağlı’nın müzikleriyle coştu.

Nereye kadar

İlk evliliğini yaptığı Emre Soyuer’den bir kız çocuk sahibi olan Özben Önal’ın üçüncü eşi Çağdaş Yüksel, çocuk sahibi olmak istediğini Özben Hanım’a ısrarla söylüyormuş. Önal, ikinci kez anneliğe hazır olmadığını, zamana ihtiyacı olduğunu belirtse de eşinin ısrarı sürüyormuş. Dedeman Otelleri’nin sahibi Nazire Dedeman da, kızına, eşinin ısrarlı istekleri karşısında daha fazla inat etmesinin anlamlı olmayacağını söylüyormuş.

Çocuklara özel

Türkiye’nin ilk çocuk konseptli oteli olan Antalya’daki Ela Quality Resort, çocuklara özgür tatillerini yaşatırken, çocuklu ailelerin mükemmel ve rahat bir tatil geçirmelerini sağlıyor. Sabah 09.00’la akşam 24.00 arasında aralıksız hizmet veren otel içindeki Mini Club’ta, anne ve babalara birer çağrı cihazı verilerek gerektiğinde iletişim kuruluyor.

Ödül 5 bin dolar

Silk&Cashmere, markanın kimliğiyle bütünleşecek bir desen arayışında. Bunun için de bir yarışma düzenleyen firma, 31 Aralık’a kadar özgün tasarımları bekliyor. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi, firmanın internet sitesinden alınabilecek. Kazanan yarışmacı, Silk&Cashmere’in St.Moritz ya da başka bir yurtdışı mağazasına dört günlük gezi, 5 bin dolar ödül ve Silk&Cashmere Genel Müdürlüğü’nde üç ay staj imkanına sahip olacak.

Sponsoruna şarkı yaptı

Bodrum’daki Alabanda Pablo adlı gece kulübünde sahneye çıkan Aslı Zen’e, Türkbükü’nün bilinen oteli Maki Otel sponsor oldu. Maki Otel’in sahibi Melek Manisalı’nın kardeşi Ali Şahinler için "Ali" adlı bir şarkı besteleyen Zen, yaz boyunca Bodrum’da olacak. Geçtiğimiz hafta Maki Otel’in iskelesi ve havuzbaşının set olarak kullanıldığı klip çekiminde Maki Otel’in patronları melek Manisalı ve Ali Şahinler’de hazır bulundu.

Eski sevgiliden Helin’e sürpriz

Metin Özülkü, 45’inci yaş gününü önceki gece Kuruçeşme’deki Şehnaz Longa Restoran’da düzenlenen bir davetle kutladı. Helin Avşar da davetliler arasındaydı. Avşar, geçtiğimiz ay aynı araba içinde dudağından öpmek için zorladığı Fatih Cesur’u yeni sevgilisiyle el ele görünce şaşırdı. Avşar’ı son anda fark eden Cesur, yanına giderek selamlaştı ve kısa süre sohbet etti. Fatih Cesur’la yaşadıklarının geçmişte kaldığını söyleyen Helin Avşar, "Ben onu arkadaş olarak, dost olarak daha çok seviyorum. Şu an kalbim boş" dedi.

Cunda’nın özel balığı

Dünyada sadece Ayvalık bölgesinde yetişen Cunda Adası’nın özel balığı papalinayı, İstanbul’a tanıtan Ataköy Marina’daki Papalina Restoran denize bakan terasını açtı. Papalina, mönüsünü yaza özel yeni tatlarla zenginleştirdi. Papalina’nın sahibi Erhan Ece özellikle Ege yöresinden gelen zeytinyağı, zeytin ve diğer doğal ürünlerden yapılan mezeleriyle oldukça iddialı olduklarını söylüyor.

Yakaladı ayrıldı

Müzeyyen Karaata, yedi yıllık sevgilisi Saffet Arıkan’dan ayrıldı. Bu ayrılık sonrası Bodrum, Türkbükü’ndeki evine tatile giden Muzi Hanım, dostlarına Arıkan’la barışmasının artık imkansız olduğunu anlatıyormuş. Ayrılıklarına sebep olarak da Saffet Arıkan’ın kendisini 25 yaşındaki genç bir kadınla aldatmasını gösteriyormuş.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI