Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cesetleri 7 ay sonra bulundu

  Hürriyet Haber
  02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Esrarengiz şekilde kaybolan Gerger Belediye Başkanı ile 3 arkadaşının, trafik kazasında öldükleri ortaya çıktı. Uçurumdaki Mercedes ile 4 cesedi çoban buldu.

  Otomobille 300 metre uçmuşlar

  ADIYAMAN'dan Alanya'ya gelirken 7 ay önce esrarengiz biçimde kaybolan Ger-ger Belediye Başkanı İzzet Aksoy (38) ile arkadaşları Gaffur Gökalp (41), Mehmet Yücel (36), Nilüfer Sancı'nın (24) trafik kazasına kurban gittikleri ortaya çıktı. Kayıp 4 kişinin cesetleri Antalya'nın Gazipaşa İlçesi yakınlarındaki 300 metrelik uçurumda çürümüş halde bulundu.

  Mezar evlerde aranıyordu

  Daha önce Hizbullah tarafından kaçırılmış olabilecekleri gözönünde bulundurulup mezar evlerde cesetleri aranan DYP'li Başkan İzzet Aksoy ile arkadaşlarının trafik kazası geçirdikleri, ancak uçurumun çok sarp olması nedeniyle bugüne kadar olayın farkedilemediği anlaşıldı. Olay önceki akşamüstü bir çobanın ihbarıyla ortaya çıktı.

  Çuval içinde çıkarıldılar

  Gazipaşa Cumhuriyet Savcısı Doğan Korkmaz ile Ankara'dan gelen 6 kişilik uzman ekip dün sabah cesetlerin bulunduğu bölgeye indi. Uçurumun çok dik olması nedeniyle torbalara konulan cesetler omuzlarda yukarıya çıkardı. Otopsi sonucu, ölenlerin Gerger Belediye Başkanı İzzet Aksoy ile arkadaşları Gaffur Gökalp, Mehmet Yücel ve Nilüfer Sancı olduklarını bildirdi.

  Aramalar sonuçsuz kaldı

  Antalya'da butik işleten Mehmet Yücel, 42 UA 204 plakalı Mercedes otomobille, Gaffur Gökalp ve Nilüfer Sancı'yı da yanına alıp 8 Ekim 1999'da Adıyaman'a gitmişti. Burada Başkan Aksoy ile buluşan Yücel ve arkadaşları, Alanya'ya gitmek için yola çıkmışlardı. Dörtlüden daha sonra hiçbir haber alınamamış, yapılan tüm aramalar ise sonuçsuz kalmıştı.

  Hizbullah kaçırdı sanılıyordu

  7 aydır kayıp olan Gerger Belediye Başkanı İzzet Aksoy (sağda) ve üç arkadaşının cesetleri Gazipaşa yakınlarındaki 300 metrelik bir uçurumda bulundu. Başkan Aksoy ile arkadaşları Mehmet Yücel (solda), Gaffur Gökalp ve Nilüfer Sancı'nın (üstte) Hizbullah tarafından kaçırılmış olabileceği ihtimali karşısında, mezar evlerinde bu kişilerin cesetleri aranmıştı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı