Gündem Haberleri

  Cesetler bitmiyor

  Hürriyet Haber
  01.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hizbullah sığınaklarından ceset çıkmaya devam ediyor. Diyarbakır, Batman ve Antalya'da bulunan cesetlerle toplam sayı 49'a ulaştı.

  HİZBULLAH'ın Diyarbakır ve Batman'daki vahşetevlerinden dün iki erkek cesedi daha çıkarıldı.

  Diyarbakır'da önceki gün 6 kişiye ait ceset bulunduğu belirtilmesine karşın, aslında 5 kişinin cesedinin bulunduğu belirtildi. Dünkü kazıda ise bir erkek cesedi daha bulundu. Önceki gün Diyarbakır'ın kenar semtlerinden Melikahmet Semti Savaş Mahallesi'nde yapılan kazı çalışmaları dün sabahtan itibaren sürdürüldü. Evin bodrum katının bir başka yerinde dün bir erkek cesedi ortaya çıkarıldı. Cesedin el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğu ve boğularak öldürüldüğü belirlendi. Bu arada mezar evlerin hemen karşısında bulunan Kavaslı Sağir Camii'nin imamı Mehmet Aslan'ın önceki gün ortadan kaybolduğu ve polisçe arandığı bildirildi.

  BATMAN VE ANTALYA’DA DA

  Batman Kasabı Mahmut Demir'in itirafları sonucu Batman'da da önceki akşam bir mezar ev bulundu. Batman'ın Gerçüş İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki Şerif Yıldırım'a ait evin ahırından kemikler çıkarıldı. İskeletin bir erkeğe ait olduğu belirtilirken, ahırda Hizbullah'a ait dokümanlar da ele geçirildi.

  Hizbullah bülbülü Mehmet Emin Ekici'nin Antalya'da bir kişiyi öldürüp Isparta yolundaki ormanlık alanda gömdüklerini söylediği yerde bir ceset bulundu. Cesedin, 1998'de kaçırılan Ahmet Yalçın olduğu tahmin ediliyor.

  Bomba turşusu

  Evde yapılan aramalarda bir plastik bidon içinde 9 adet el bombası ve 15 adet fünye bulundu. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Şeyhmus adlı ev sahibinin gözaltına alındığını, bu kişinin Hizbullah terör örgütü ile bağlantısının olduğunu tespit ettiklerini belirttiler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı