Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cesedin Arzu'ya ait olduğu kesinleşti

  Haber: Tolga GÜRSOY / KÖLN - DHA
  17 Ocak 2012 - 17:10Son Güncelleme : 17 Ocak 2012 - 17:10

  Kuzey Almanya'da bulunan kadın cesedinin, Arzu Özmen'e ait olduğu yapılan DNA testiyle de kanıtlandı. Savcı Michael Kempkes de cesedin Arzu'ya ait olduğunun kesinleştiğini açıkladı.

  Almanya'da geçtiğimiz Kasım ayından bu yana kayıp olan 18 yaşındaki Arzu Özmen ile ilgili belirsizlik sona erdi. Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Grossensee köyü yakınlarındaki bir golf sahasında bulunan cesedin Özmen'e ait olduğu belirlendi.

   

  Detmold Savcısı Kempkes, yapılan DNA testi sonucunda cesedin Özmen’e ait olduğunun kesinleştiğini söyledi.

   

  Savcı, Westfalen Blatts gazetesinde yer alan, “Arzu, 1 Kasım tarihinde öldürüldü” yolundaki haberle ilgili ise açıklama yapmadı.

   

  TÜM KARDEŞLERİ GÖZALTINDA

  Daha önce aile içerisinde gördüğü şiddet yüzünden kadın sığınma yurduna kaçan 18 yaşındaki Özmen, 1 Kasım 2011 tarihinde ailesi tarafından, Alman fırınında birlikte çalıştığı Alexander adlı Alman sevgilisinin evinden silah zoruyla kaçırılmıştı.

   

  Özmen için Interpol de devreye girmiş, aramalar Türkiye'de de sürdürülmüştü. Aslen Mardin’in Midyat ilçesinden olan Özmen’in izine Türkiye'de rastlanmamıştı.

   

  Polis olaya karıştığı gerekçesiyle Özmen’in yakınlarını gözaltına alarak sorgulamış, ancak aile bireyleri genç kızı kaçırmadıklarını, nerede olduğunu da bilmediklerini belirtmişlerdi.

   

  Soruşturmayı yürüten emniyet birimleri Özmen’in kardeşleri tarafından kaçırıldığı üzerinde durarak, “Arzu'nun bir kız kardeşi ile dört erkek kardeşi gözaltında tutuluyor. Şimdi yeniden ifadeleri alınacak” açıklamasını yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı