Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cesedi gömdükleri yeri hatırlayamadılar

  Ali AKSOYER-M. Akif ERDEM/İSTANBUL (DHA)
  14 Kasım 2009 - 16:58Son Güncelleme : 14 Kasım 2009 - 16:59

  İSTANBUL’da 2001 yılında açık saçık giyindiği ve erkeklerle dolaştığı için ailesi meclisi kararı ile kabloyla boğularak öldürülen 18 yaşındaki Çimen Yüksel’in cesedi hala bulunamadı. Sabah saatlerinde 3 ağabey cesedi gömdükleri yeri göstermeleri için olay yerine götürüldü.

  ARAMA ÇALIŞMALARINDAN FOTOĞRAFLAR

  Ancak cesedi gömerken karanlık olduğu için üç ağabey de yeri tam olarak hatırlamadı. Cesedin olabileceği 5 farklı yer Pendik Beledeyesi'nden gelen kepçeler ile kazıldı. Ancak Çimen Yüksel’in cesedi henüz bulunamadı. Ceset araması için eğitilmiş köpeklerinde katıldığı aramalar devam ediyor.

  Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği’ne gelen bir ihbar 9 yıllık cinayeti ortaya çıkarmıştı. Küçükçekmeçe’de oturan Yüksel Ailesi'nin bir ferdi, polise başvurarak, 2001 yılında kız kardeşi Çimen Yüksel’i aile meclisinin aldığı kararla öldürdüğünü söyledi. Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile 6 kişi gözaltına alındı. Çimen Yüksel'in babası Y. Yüksel, annesi Ş. Yüksel, ağabeyleri İ. Yüksel, S. Yüksel, S. Yüksel ile kızkardeşi M. Yüksel cinayeti bildiklerini itiraf etmişlerdi.

  Polis yaptığı soruşturmaya göre, Sinop’un Boyabat İlçesi’nde üçü erkek 5 çocuklu bir ailenin kızı olan 17 yaşındaki Çimen Yüksel, 2000 yılında gönlünü mahalleden bir gence kaptırdı. Çimen'in bu aşkı kısa sürede duyuldu. Çıkan dedikodular üzerine aile, İstanbul, Küçükçekmece’ye göç etti.

  Çimen Yüksel, burada bir anaokulunda çalışmaya başladı. Çimen'in babası Y. Yüksel, çalışmak için tekrar Zonguldak’a döndü. Y. Yüksel Çimen’in bir süre sonra sevgilisiyle yeniden görüşmeye başladığı öğrenildi. Bir süre sonra evden kaçan Çimen Yüksel aile içinde karışıklığa sebep oldu. Eve dönen Çimen Yüksel’in aile fertleri önce dövdü daha sonra da kablo ile boğuldu.

  Gözaltındakiler Çimen Yüksel’i öldürdükten sonra Kurtköy, Ömerli Yolu üzerinde ormanlık alana gömdüklerini söyledi. Dün akşam ara verilen ceset aramasına sabah saatlerinde yeniden başlanıldı.

  Savcılıktan ek gözetim izni alındı. Şüpheliler yarın mahkemeye sevk edilecek.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı