« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cesare Prandelli bizden biri gibi

Galatasaray teknik direktörü, kişiliği ve karakteri herkesi etkilemeye devam ediyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

8 Temmuz’da Galatasaray’a imza atan ve kısa sürede oyuncularının büyük sevgi, saygı duyduğu Prandelli, davranışları, hassasiyeti, yakınlığı ve sıcakkanlılığı ile de onu tanıyan herkesin büyük bir takdirini topluyor.

Ramazan ayında İdari Menajer Yardımcısı Mert Çetin’i anlamak için oruç tutan Prandelli, rahmetli meslektaşımız Erkan Koyuncu’nun geçirdiği kaza ve vefatında ise acımızı paylaşmak adına Eyüp Sultan Camii’ne gelip bizimle arkadaşımızın cenazesinde saf tutmuştu.

Gözümüzde büyütüp sayısız methiyeler düzdüğümüz insanlar gibi sadece taziyeye dileyip oradan jet hızı ile ayrılmamıştı. Zaten kazanın olduğu ilk günde antrenmanı iptal edip soluğu kaptan Selçuk İnan ile birlikte hastanede almıştı. Prandelli, gazeteciye, yöneticiye, kulüp çalışanına kısaca herkesin yaptığı işe saygı duyup değer verdiğini her hareketi ile göreve geldiği ilk günden itibaren zaten gösteriyordu.

Ve dün de Galatasaray Kulübünün duayen ismi Turgan Ece’ye yıllarca büyük emek harcadığı Florya’da veda töreni düzenlenecekti. Galatasaray Takımı ise Çarşamba günü akşamına kadar izinli idi. Prandelli ise yardımcıları ile Büyükada’da tatil yapıyordu. Çarşamba günü akşamına kadar takımına izin verip Süper Kupa finali öncesinde dinlenme imkanı olmasına rağmen Cesare Prandelli, yine ‘bizden biri’ gibi davrandı…
Dinlenmek yerine saat 10.30’da Florya’daki törene yardımcıları ile birlikte katıldı. Turgan Ece’nin Galatasaray’a kattıkları, yaşamı boyunca sarı kırmızı renklere, kulübe olan bağlılığını dinledikten sonra soluğu törende aldı.. Ve yine tüm sıcaklığı ile orada idi.

Cesare Prandelli bizden biri gibi

İtalya’dan tanıdığı Türkiye Futbol Direktörü ve Galatasaray eski teknik direktörü Fatih Terim’in de Florya’ya geldiğini görür görmez de hemen soluğu yanında aldı. Terim, Florya’ya geldiği ekiple farklı bir noktada oturup Galatasaray yönetiminin yani İtalyan hocanın bulunduğu bölümden uzakta kalmayı tercih ederken, Prandelli yerinden kalktı ve tüm sıcaklığı ile Fatih Terim’e “Hoş geldiniz” dedi…Sıcak bir sohbetin ardından da yerine geri döndü.

Florya’da olan herkesin de Prandelli bu hareketi ile yine takdirini kazandı. Prandelli ile Florya’da tanışıp İtalyan hocanın kişiliğine hayran kalan isimlerden biri de eski yönetici Abdurrahim Albayrak’tı… Sarı kırmızılı kulübe önemli hizmetlerde bulunan Abdurrahim Albayrak’ta, Ali Dürüst ile beraber rahmetli Turgan Ece’nin Florya’daki töreninde Prandelli ile tanıştı. Mert Çetin’in, çok kısa Albayrak’ı tanıtması ile Prandelli sarı kırmızılı eski yöneticiye içten bir selam verdi. Albayrak’ta İtalyan teknik adamın kişiliği, samimiyetine hayran kaldı. Pazartesi günü İzmir’e giderek Süper Kupa Finalinde Galatasaray’a destek verecek olan eski yönetici Abdurrahim Albayrak, Prandelli’nin de sarı kırmızılı kulüpte ilk resmi maçında kupa kaldırmasını gönülden istediğini dile getiriyor…


Bunları da Beğenebilirsiniz