DİYARBAKIR HABERLERİ

Çermik Gençlerden İş Adamlarına Yatırım Çağrısı

IHA
30.09.2015 - 12:18Son Güncelleme :

ÇERMİK'TE İSTİHDAMA YÖNELİK İŞ ALANLARININ YETERSİZ OLDUĞUNU BELİRTEN GENÇLER İŞ ADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

IHA

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde istihdama yönelik iş alanlarının yetersiz olması, ilçedeki gençlerin çalışmak için gurbete gitmelerine yol açtığı belirtilirken, ilçedeki gençler iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu.
Çermik’te insanların geçimlerini tarım, hayvancılık ve hizmet sektörüyle sağladıklarını dile getiren ilçe gençleri, ilçede sanayinin yok denecek kadar az olmasından yakındı. Bu nedenle Çermikli iş adamlarının memleketlerine vefa borçlarını ödemek için ilçeye yatırım yapmaya davet ettiklerini belirten ilçe sakinleri Çermik’te sanayi denilince akla gelen en büyük endüstriyel faaliyetin mermercilik olduğunu dile getirdi. Çermik’in mermer rezervi bakımından oldukça zengin bir yer olduğunu ifade eden ilçe sakinleri, "Yapılan çalışmalar neticesinde ilçemizin 25 milyon metreküp ekonomik ve işletilebilir rezerve sahip olduğu görülmüştür. Çermik’te istihdama yönelik iş alanlarının yetersizliğinden dolayı ailelerimizi geride bırakarak gurbette çalışmaya gitmek zorunda kalıyoruz. Mermercilik alanında ilçede zengin mermer rezervinin olmasına rağmen 2 mermer fabrikası, 4 atölye ve 9 ocağın bulunduğu ilçemizde istihdam oluşturmak amacıyla yeni mermer ocakları açılmalıdır. Mermer sektörünün yanı sıra ilçede tuğla ve kiremit fabrikalarının açılmasının da ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ve istihdam oluşturacağına inanıyoruz. Çermik’in her tarafında tuğla ve kiremit için ham madde mevcuttur. Başta ilçemiz olmak üzere, ilimizin ve bölgemizin hızla gelişen inşaat yapılarının sürekli arttığı bir bölge olduğu düşünüldüğünde bu alanda kurulacak bir fabrika için pazar problemi yaşanmayacak, özel sektörün ilçeye kazandıracakları fabrikalar sayesinde ilçemizde ekmek paralarını kazanabileceğiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Çermik Gençlerden İş Adamlarına Yatırım Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çermik Gençlerden İş Adamlarına Yatırım Çağrısı haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   14:56
  • Akşam
   17:13
  • Yatsı
   18:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı