DİYARBAKIR HABERLERİ

Çermik Diyaliz Ünitesi'nin ihalesi yapıldı

DHA
28.03.2017 - 11:59Son Güncelleme :
Çermik Diyaliz Ünitesinin ihalesi yapıldı
DHA

Levent BOZTEPE/ÇERMİK (Diyarbakır), (DHA)-

DİYARBAKIR'ın Çermik İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi bünyesinde yapımı plananlanan diyaliz ünitesi için ihale yapıldı. Yer tesliminden sonra 3 ay içerisinde tamamlanması beklenen diyaliz ünitesinin ihaleye çıkarılması, ilçedeki böbrek hastaları arasında sevinçle karşılandı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'nde yapılacak olan diyaliz ünitesi ile ilgili ihaleye çıktı. İhale sonuçlandıktan sonra 10 gün içerisinde yer tespiti yapılarak, yüklenici firmaya teslim edileceği belirtildi. Çermik Devlet Hastanesi bünyesinde diyaliz ünitesinin yapılacak olması, diyaliz hastaları ve hasta yakınları arasında sevinç yarattı. Hastane bünyesinde, ancak bağımsız olarak hizmet verecek olan diyaliz ünitesinin mevcut hastane bahçesindeki alana yapılması bekleniyor. Yetkililer, daha önce diyaliz ünitesine biri çok fonksiyonlu, 4'ü diyaliz olmak üzere toplam 5 makine alınması için gerekli ödeneğin sağlandığını ve makineler alındığını belirtilmişti. Diyaliz ünitesinde görev alacak bir grup sağlık personeli de Marmara Üniversitesi'ne gönderilerek, burada 2 ay boyunca cihazların kullanımı konusunda eğitim almıştı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Çermik Diyaliz Ünitesi'nin ihalesi yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çermik Diyaliz Ünitesi'nin ihalesi yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı