TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çerkezköy'de ilk endüstriyel fuar açıldı

DHA
09.05.2017 - 16:59Son Güncelleme :
DHA

 

Şaban KARDEŞ/ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Ticaret ve Sanayi Odası'nın organize ettiği Kobi Pazarı (Endüstriyel Fuarı) açıldı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın organize ettiği Trakya'nın ilk endüstriyel fuarı Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi'nde açıldı. Eğitim, panel ve Kobi Pazarı ile küçük ve mikro ölçekli sanayici üyelerinin satış niteliğinin ve iç pazar payının arttırılması amaçlanan fuarın açılışına Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla  Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer,  Saray Kaymakamı Alp Arslan, Çerkezkoy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi BolgesiYönetim Kurulu Başkanı  Eyüp Sözdinler, işadamları siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Yunus Emre'nin "Gelin tanış olalım, İşi kolay kılalım, Sevelim sevilelim' sözlerini hazırlatarak başladığı konuşmasında, "Bir araya gelelim, hep birlikte büyüyelim. Dünyanın değişik ülkelerinden iş dünyasını odamıza davet ettiğimiz gibi oda olarak da içeride ve dışarıda iş gezileri düzenledik. "Kardeş oda" anlaşmaları imzaladık. Almanya Ulm Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve geçtiğimiz hafta Bulgaristan Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası ile "Kardeş Oda Protokolü" imzaladık. Üyelerimizin satış ve iç pazar payının artırılmasını sağlamak için çalıştık. Çok şükür bu arzumuzu da gerçekleştirerek bölgemizdeki küçük ölçekli 40 firmamızı bu anlamda 5 büyük firmamız ile tanıştırarak ilk adımı attık. Bugün teşrif ettiğiniz, endüstriyel fuarımız işte bu güzel organizasyonunun bir meyvesidir. Bu anlamda da Trakya’da bir ilktir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürlüğümüzün, TÜSAYDER ve KOSGEB’in destekleriyle organize ettiğimiz fuarımız aynı zamanda üyelerimizin ve iş dünyamızın başarısıdır. Bu fuarda üyelerimizin de çok arzuladığı gibi. Bölgemizde faaliyet gösteren büyük firmalarımız ile küçük ölçekli sanayicilerimiz bir araya gelecekler" dedi.

Türkiye Satın Alma Profesyonelleri ve Yöneticiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Hüryılmaz, "TÜSAYDER olarak bölgedeki satın almacılar ile üreticileri bir araya getirmek istedik. Uluslararası anlamda  Türkiye'deki üreticileri dünyadaki diğer üreticilerle bir araya getiriyoruz. Bölgedeki ekonomik kalkınmaya da destek veriyoruz. Bu bağlamda bugün burada organize edilen fuarda çok önemli" dedi.

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, fuarın hayırlı olmasını dileyerek, Çerkezköy ve Tekirdağ'ın ülkenin önemli sanayi merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Ceylan, "Çerkezköy bu sanayi merkezlerinden ülkemiz sanayisine en fazla katkı sağlayan merkezlerinden birisi. Burada Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde ve diğer organize sanayi bölgelerinde büyük firmalar ve önemli sanayi kuruluşları var. Bunlar hem ülke ekonomisi hem de bölge ekonomisi için önemli katkılar sağlıyor. Ben kendilerine ülke ve bölge ekonomisine katkıları için teşekkür ediyorum. Küçük ölçekli işletmelerimiz ile büyük ölçekli firmalarımızı bir araya getirip bir sinerji oluşturması, bu entegrasyonu sağlaması açısından bu fuarlar çok önemli. Bu tür fuarların gerçekleştirilmesi ülkemiz ve bölgemiz ekonomisi açısından değerli. Ancak şunu görüyoruz ki bizim önemli bir fuar merkezine ihtiyacımız var, bunu bir an önce gerçekleştirmek zorundayız. Gerek sivil toplum kuruluşlarımızla gerek yerel yönetimlerimizle ve merkez yönetimle bu işe bir an önce başlayıp ilimizde dünya ölçeğinde fuarların gerçekleştirilebileceği fuar alanına çok acil ihtiyacımız var. Bu konuda bekleyecek zamanımız yok"  dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çerkezköy'de ilk endüstriyel fuar açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çerkezköy'de ilk endüstriyel fuar açıldı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

21 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  19:29
 • Yatsı
  20:49
Sayfa Başı