Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çerkezköy ve Saray'ın yolları kapandı

  (a.a.)
  24 Ocak 2006 - 19:41Son Güncelleme : 24 Ocak 2006 - 19:41

  Tekirdağ'ın Çerkezköy ve Saray ilçelerinin yolları kar yağışı dolayısıyla kapandı.

  Tekirdağ Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Çerkezköy ve Saray ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolların kapalı olduğu bildirilerek, yolların açılması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü, diğer tüm güzergahlarda trafik akımının normal devam ettiği belirtildi.

  Kar yağışı dolayısıyla dün gece yollarda mahsur kalan 400 kişiden 150'sinin Çorlu Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Yurdu'nda, 50'sinin Orion Alışveriş Merkezi'nde ve 200'ünün ise kamyon garajında konaklamalarının sağlandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Yollarda mahsur kalanlara kumanya temin edilerek dağıtıldı, 3 kahvehane sabaha kadar açık tutuldu. Tekirdağ ve Edirne'nin Keşan İlçesi karayolunda yoldan çıkma suretiyle trafik kazası yapan yabancı plakalı otobüsteki hacdan dönen Fransız pasaportlu 33 yolcu, yol üzerindeki tesislerde konakladı. Bir firmadan temin edilen otobüsle Fransız vatandaşları, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan çıkmak üzere Kırklareli iline nakledildiler.”

  D-100 KARAYOLU ULAŞIMA AÇILDI

  Tipi nedeniyle, Edirne'de TEM'den araçların trafiğe çıkmasına izin verilmezken, sabahtan bu yana kapalı olan D-100 Karayolu ulaşıma açıldı. Edirne'den İstanbul'a D-100 üzerinden ulaşımın sağlandığını bildiren yetkililer, TEM'e araç gönderilmediğini bildirdiler.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı