TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çerkezköy Ordulular Derneği’nin Yeni Başkanı Coşkun

IHA
20.10.2015 - 10:49Son Güncelleme :

BEYTULLAH COŞKUN, RAHMİ UZUN

IHA

Tekirdğa’ın Çerkezköy ilçesi Ordulular Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Olağan Kongresi yapıldı. Kongreye tek listesiyle giren Beytullah Çoşkun, derneğin yeni başkanı seçildi.
Kongrede aday olmayan eski başkan Rahmi Uzun, kongrede divan seçimi öncesi yaptığı konuşmada, görevde bulunduğu 3 yıllık süre içerisinde derneğin daha iyi yerlere gelmesi için yönetim kurulu üyeleriyle özverili şekilde bir çalışma sergilediklerini söyledi. Uzun, "Derneği 5 kişiyle birlikte kurarak bugünlere getirdik. Yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarıma özverili çalışmaları nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Ayrıca görevimiz süresince yönetimimize destek olan ve derneğimize katkı sağlayan herkese de ayrıca teşekkür ediyorum. 3 yıllık görev süremiz içerisinde tam bir birliktelik içinde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde derneğimizin kurulduğu günden bu yana daha iyi bir yere gelmesini sağladık. Görevimiz süresince derneğimize hiçbir zaman siyaset bulaştırmadık. 3 seçim geçirdik ve tüm siyasi partilere eşit mesafede olduk. Derneğimizi tam bir tarafsızlık ilkesi içerisinde, siyasetin hep dışında tutuk. Bizden sonrada görev alacak arkadaşlarımızın aynı şekilde davranacağına inanıyor ve seçilecek olan arkadaşlarımızın her zaman maddi ve manevi olarak yanlarında olacağıma söz veriyor, başarılı çalışmalar yapacaklarına da gönülden inanıyorum. Kongremizin camiamıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Rahmi Uzun’un konuşmasının ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Mikail Ünlü, Katip üyeliklere Hasan Aksel ve Adem Kır getirildi. Saygı Duruş ve İstiklal Marşı’nın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Okunan faaliyet raporu ve gelir-gider bütçesi oy birliğiyle kabul edildi. Kongrenin bundan böyle 3 yıl yerine 2 yılda bir yapılması da karara bağlandı. 9 kişilik yönetim kurulu üyeliği de 11’e yükseltilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Ardından seçimlere geçildi. Seçimin açık oy ile yapılması kabul edildi.
Tek listeyle girilen kongrede, katılan 90 üyenin tamamının oylarını alan Beytullah Coşkun ve listesi seçimleri kazandı. Yapılan seçim sonunda bir teşekkür konuşması yapan Coşkun, derneği daha iyi yerlere getirmek, birlik ve beraberliği daha üst noktalara taşımak için yönetim olarak büyük çaba harcayacaklarını söyledi. Beytullah Coşkun, şunları söyledi:
“Öncelikle bu güne kadar derneğimizde görev alan başkan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmaları nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Aldığımız bu onurlu görevi daha iyi yerlere taşımak için çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizleri bu göreve layık gören dernek üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan böylede derneğimiz siyasi oluşumların dışında olacaktır. Bugün Çerkezköy Ordulular Derneği olarak birçok iş adamları derneklerinden daha iyi konumdayız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum."
Beytullah Coşkun’un başkanlığındaki yeni yönetim kurulu asil üyeliklerine Ahmet Orkun Yeşilyurt, Soner Öztürk, Ömer Güner, Kadir Koyun, Abdullah Ocak, Aşkın Esen, Sefa Aydoğan, Nuran Yeşil, Erkan Erarslan ve Ali Osman Kurul seçildi. Denetleme Kurulu asil üyeliklerine de, Ahmet Sarıkoca, Mustafa Çamyar ve Tahsin Güven seçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çerkezköy Ordulular Derneği’nin Yeni Başkanı Coşkun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çerkezköy Ordulular Derneği’nin Yeni Başkanı Coşkun haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

10 Ocak 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:40
 • Guneş
  08:27
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:09
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı