TEKİRDAĞ HABERLERİ ÇERKEZKÖY HABERLERİ

Çerkezköy Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek

DHA
09.02.2018 - 14:13Son Güncelleme :
DHA

ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi Belediyesi, yardıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara Ocak ayındın itibaren haftanın 6 günü, günlük iki öğünlük sıcak yemek dağıtıyor.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Ocak ayı başından itibaren ilçedeki bakıma muhtaç, yaşlı, engelli ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara belediye olarak, sıcak yemek dağıtımına başlandığını ve bugüne kadar tespit edilen 100 kişiye haftanın 6 günü, günlük iki öğünlük sıcak yemek dağıtımının yapıldığını söyledi. Akay, "Haftanın 6 günü, günlük iki öğünlük 3 çeşit sıcak yemeği bakıma muhtaç, engelli, yaşlı ve maddi durumu kötü olan vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz" dedi.

HER GÜN 3 ÇEŞİT YEMEK DAĞITILIYOR
Sıcak yemeklerin her gün bakıma muhtaç vatandaşların evlerine götürülerek sefer tasları ile teslim edildiğini belirten Akay, "Görevli arkadaşlarımız tarafından her gün 3 öğün sıcak yemek tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine götürülerek sefer tasları ile teslim ediliyor ve bir önceki gün verilen sefer tasları alınıyor. Yemekler steril ve hijyenik ortamda hazırlanıyor. Kontrolleri sürekli yapılıyor" dedi.

ÇEVRENİZDE BU DURUMDA İNSANLAR VARSA BİZE ULAŞIN
Başkan Aka, ilçe genelinde, bakıma muhtaç, yaşlı, engelli, evinde sıcak yemek yapamayacak durumda olan vatandaşların kendilerinin veya komşularının Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri durumunda, yapılacak incelemenin ardından bu vatandaşlara da sıcak yemeğin ulaştırılacağını söyledi. Akay, "Çerkezköylü hemşerilerim bu konuda duyarlı olur, çevresinde ve komşuları içerisinde gerçekten yardıma ve bakıma muhtaç, yaşlı, engelli, maddi imkansızlıkları olan hemşerilerimizi bizlere bildirirlerse, bizler de gerekli incelemeyi yapar ve zor durumda olan vatandaşlarımıza ulaşırız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çerkezköy haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çerkezköy haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çerkezköy Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı