Ege Haberleri

EGE

  Çerçioğlu'ndan Vali'ye sitem

  Cem ULUCAN / AYDIN
  24 Ocak 2015 - 01:11Son Güncelleme : 23 Ocak 2015 - 12:53

  AYDIN'ın CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bakanlıklara devredilen Özel İdare mallarının peşini bırakmayacaklarını söyledi. Vali Erol Ayyıldız'a da yüklenen Başkan Çerçioğlu, "Malları paylaştıranların bir gün Aydın'dan tayin olup gidecekler fakat onların her zaman isimlerini anacağız" dedi.

  CHP Aydın İl Başkanlığı Lansman Gecesi'nde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bakanlıklara devredilen Özel İdare mallarının peşini bırakmamakta kararlı olduğuklarını ifade etti. Aydın halkına ait olan ata mirası mallara sahip çıktıklarını dile getiren Özlem Çerçioğlu, "Bunlar bizim mallarımız. Bugün bu malların birçoğu atıl vaziyete duruyor, dökülüyor, içleri tinerci yuvası oldu. Vergilerimizle elde edilen bu malların en değerlileri şu anda elimizden uçup gitti. Biz her platformda bunu bıkmadan usanmadan dillendirmeye devam edeceğiz. Zannediyorlar ki 'Zaman geçince unutulur, söylemezler.' Hayır, söylemeye devam edeceğiz. Biz Aydınlı'yız. Biz dün de buradaydık, bu günde buradayız, yarında burada olacağız. Bu malları Ankara'ya verenler buradan tayin olup gidecekler. Ama biz unutmayacağız bu yaptığınızı. Her zaman arkanızdan anacağız, anmaya da devam edeceğiz. Demokratik yoldan bunu anlatacağız, mahkemede savunacağız, sonuna kadar, gittiği yere kadar gideceğiz" dedi.

  "TURŞUSUNU MU KURACAKSINIZ"
  Bakanlıklara devredilen malların akıbetini merak ettiklerini ifade eden Başkan Çerçioğlu, "Kuşadası'ndaki, Didim'deki malları çok merak ediyoruz ne olacak? Çürümeye mi terkedeceksiniz yoksa Özelleştirme İdaresi'ne mi verilecek? Yoksa turşunu mu kuracaksınız? Ne yapacaksınız? Çıksın bir Allah'ın kulu açıklasın. Denizli'ye yüzde 95'i verildi ama Aydın'da yüzde 1.5 verildi, neden? Bunu çıksın bir babayiğit açıklasın. Yanımızdaki Denizli'ye yüzde 95 verilirken Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne neden yüzde 1.5 veriliyor? Çünkü adalet duyguları yok. Çünkü vicdan duyguları yok. Aydın'ın mallarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Unutmayacağız, unutturmayacağız" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı