Ege Haberleri

EGE

  Çerçioğlu, Yerel Hizmetler Merkezi’nin ikincisini Didim’de açtı

  Ediz VERDİOĞLU / DİDİM (Aydın), (DHA)
  03.10.2015 - 10:27 | Son Güncelleme:

  AYDIN Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Merkezi’nin Didim Akbük Şubesi, görkemli bir törenle açıldı. Törende Didimliler’e seslenen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) belirlediği su fiyatları nedeniyle Akbük Kadın İnisiyatifi üyeleri tarafından protesto edildi.

  Aydın’ın büyükşehir olmasından sonra mahalleye dönüştürülen toplam 36 köy ve beldesinde açılması planlanan Yerel Hizmetler Merkezler’den ikincisi Didim’de açıldı. Akbük Mahallesi, 1001 Caddesi’ndeki kapatılan Akbük Belediyesi’nin eski hizmet binası Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Yerel Hizmetler Merkezi’ne dönüştürüldü. Merkezin açılışı için bugün düzenlenen törene, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP’li idim Belediye Başkanı Deniz Atabay, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş ve büyükşehir belediyesi çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Burada kurulan platformda Didimlilere seslenen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Akbük halkına yaz girmeden önce sıkıntı verdiklerini ancak altyapının yüzde 15’ini tamamlayarak ana caddeleri asfaltladıklarını söyledi. Çerçioğlu, 1.5 yılda Akbük’e 5 milyon, Didim’e de 6 milyonluk yatırım yaptıklarını, 2016 yılı planlamasında bunun iki katı yatırımın yapılacağını ifade etti. 2019 yılında Akbük’ün alt ve üstyapı sorununun kalmayacağını dile getiren Çerçioğlu, "Akbük’ün kendilerinin gözbebeği olduğunu, turizmin daha iyi noktaya gelmesi için hizmetlerine devam edeceklerini vurguladı. Hizmetleri yaparken vatandaşlarla daha sık görüşebilmek, sorunları birinci ağızdan alabilmek için 16 ilçede ve 36 beldede Yerel Hizmetler Merkezleri açacaklarını sözlerine ekleyen Çerçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Yerel Hizmet Merkezleri’nin ilkini perşembe günü Nazilli’de açtık. İkincisini de Didim’in beldeden mahalleye dönüşen Akbük’te açıyoruz. Akbük’te yaşayan vatandaşlarımızın herhangi bir sorunu olduğunda birebir bu binaya gelerek ve Büyükşehir Belediyesi personeli ile görüşerek, sorunlarını, isteklerini, problemlerini buradan bizlere iletebilecek. Bu binada ulaşım, alt yapı, sosyal hizmetler, fen işleri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tüm sorunlar aktarılabilecek."

  "PANKARTLI PROTESTO"

  Çerçioğlu, Yerel Hizmetler Merkezi’nin ikincisini Didim’de açtı

  Başkan Çerçioğlu’nun kürsüde konuşma yaptığı sırada tören alanına gelen Akbük Kadın İnisiyatifi üyeleri, ASKİ’nin belirlediği su fiyatlarını protesto etti. İnisiyatif üyeleri, "Lağım solumak istemiyoruz", "Temiz su içmek hakkımız", "Su hayattır, hayat çok pahalı", "Yetkililerden çözüm bekliyoruz" yazılı pankartlarla belediyeyi protesto ederken, kürsüde konuşan Çerçioğlu ise vatandaşın daima haklı olduğunu belirtip, açılış sonunda eylem yapan kadınlarla görüştü. Didim’deki su sorununun en kısa sürede çözüleceğini ve yapılan ihalelerin zaten devrede olduğunu söyleyen Çerçioğlu, hizmetlerin akmasına Aydın Valiliği’nin kısıtlamalarının neden olduğunu söyledi.

  "AYDIN VALİSİ, ADİL DAVRANMADI"

  Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başlayan tören, Başkan Çerçioğlu’nun merkezin açılış kurdelesini dualar eşliğinde kesmesiyle devam etti. Törenin ardından hizmet binasını gezen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, burada basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı