AYDIN HABERLERİ

Çerçioğlu, Tepecik’te Büyükşehir Yerel Hizmet Merkezi Açılıştı

IHA
17.10.2015 - 14:06Son Güncelleme :

TEPECİK YEREL HİZMETLER BİNASI AÇILDI

IHA

Aydın Büyükşehir Belediyesi Tepecik Yerel Hizmetler Merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından hizmete açıldı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi Tepecik Yerel Hizmetler Merkezi açılışına, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili M. Fatih Atay, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Tepecik Mahallesi Muhtarı Mevlüt Başak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Başkan Özlem Çerçioğlu, "Değerli Tepecik halkı bugün burada Büyükşehir’de yapmanız gereken işlemleri, artık evlerinize yakın yerde açacağımız bu yerel binasında kolaylıkla haledebileceksiniz. Yani başkaları gibi hizmet için vatandaşı yormayıp, biz hizmeti vatandaşın ayağına götürüyoruz. Belediyenizi kapattıkları için biz de üzgünüz ancak biz de belediyenizin eksikliğini hissettirmeyeceğimizi bu belediye yerel hizmet merkezinin açılışıyla gösterdik. Efeler’de neler yaptığımızdan biraz bahsetmek istiyorum. Efeler’de son 1,5 yıl içinde 9 bin 275 metre uzunluğunda içme suyu hattı, 7 bin 500 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı, 2 bin 500 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı, 28 bin metrekare alana parke taşı döşemesi, 310 bin metrekare’de asfalt kaplama yapıldı ve bu hizmetler yeterli değil, tüm enerjimizle devam edeceğiz" dedi.
ÇERÇİOĞLU "AYDINLILARIN MALLARI AYDIN’A GELENE DEK MÜCADELEMİZ SÜRECEK"
Başkan Çerçioğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Benim son zamanlarda sıkça dile getirdiğim bir konu var bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. İl özel idaresi kapanmadan önce İl Özel İdaresi bünyesinde birçok taşınır ve taşınmaz gayrı menkuller vardı. Bunların ne zorluklarla elde edildiğini, bu mülkler için Aydınlı atalarımızın nasıl çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bunun dışında vatandaşın vergileriyle alınan yerler vardı. Efeler’de 116 taşınmazdan 17 tanesi Büyükşehir’e verildi ve 17 mülkün çoğu mezarlık ve su depoları zaten. Taşınır mülklerden ise hurda, lastikleri patlak araçlar verildi. Aydın Valisi Erol Ayyıldız bu mülkleri tutup Ankara’ya verdi. Aydınlıların oyunu alan Ak Parti milletvekilleri de buna hiç ses çıkarmadı. Bu konu ile ilgili yapılan ilk toplantıda ben bu bizim vergilerimizle kazanılan yerleri Ankara’ya veremezsiniz dedim ve toplantıdan atıldım. Kul hakkı yiyen bu insanları biz hukuk çerçevesinde mahkemeye verdik, sizlerden aldığım güçle bu mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Hiçbir zaman merdi namerde muhtaç etmeyeceğim. Hepiniz sevgi ile kucaklıyorum, hizmet binanız hayırlı olsun" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Çerçioğlu, Tepecik’te Büyükşehir Yerel Hizmet Merkezi Açılıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çerçioğlu, Tepecik’te Büyükşehir Yerel Hizmet Merkezi Açılıştı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:16
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:20
 • Yatsı
  20:35
Sayfa Başı