ARTVİN HABERLERİ

Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti

AA / Yusuf Okur
24.02.2016 - 14:15Son Güncelleme :

- İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal: - "Bu birliği, bütünlüğü muhafaza edip toplumsal desteği aldığı müddetçe doğanın kurtulacağına inanıyorum"

AA / Yusuf Okur

ARTVİN (AA) - İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Artvin Cerattepe'de yapılması planlanan madencilik faaliyetine ilişkin, "Bu birliği, bütünlüğü muhafaza edip toplumsal desteği aldığı müddetçe doğanın kurtulacağına inanıyorum" dedi.

Kocasakal, Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyetiyle ilgili protestolara destek amacıyla geldiği kentte, Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada, Artvin halkının madeni istemediğini söyledi.

Halkın bu tavrının anayasal, yasal ve ahlaki olarak haklı olduğunu savunan Kocasakal, "Artvin'deki bu direniş ayakları sağlam temeller üzerine oturup da anayasal ve insani dayanağından kopmadığı sürece bu hareketin kesinlikle başarıya ulaşacağından eminim. Bu birliği, bütünlüğü muhafaza edip toplumsal desteği aldığı müddetçe doğanın kurtulacağına inanıyorum. Kimse halkla inatlaşmayacak" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Artvin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Artvin ilinden Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı