Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Cep'ten katliam

  DHA
  04.04.2016 - 23:04 | Son Güncelleme:

  Kocayayla’da yapılacak gölet için ağaç kesilişini telefonuyla görüntüleyen CHP’li vekil isyan etti: “Şimdiden 8 bin ağaç kesildi. Bölgede üç gölet var. Bu niye yapılıyor, kimse bilmiyor.”

  CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Keles ilçesi yakınlarındaki Kocayayla'da gölet yapımı için binlerce çam ağacının kesilmesini cep telefonuyla görüntüledi.

  Motorlu testerelerle kesilen ağaçların yere düşüşünü görüntüleyen Kayışoğlu, bölgede gölet yapımı için çok kısa sürede 8 bin ağacın kesildiğini söyledi. Bu rakamın daha da artacağını kaydeden Kayışoğlu, şöyle tepki gösterdi:

  FAYDA-FEDA AYARI

  "Bizler, gölet yapılmasın demiyoruz ama bir şey yaparken, neye hizmet ettiğimize, neleri feda ettiğimize de bakmalıyız. Kocayayla gibi Bursalıların soluk borusu olan bir yaylayı gölet yapacağız diye yok etmeye kalktığınızda ortaya çıkan sonuç, ilerisi düşünüldüğünde kârdan çok daha büyük zarara neden olabilir. Kaldı ki, Kocayayla'ya yapılacak gölet, ne işe yarayacak? Kelesliler bile bilmiyor. Sulama ise neresi sulanacak? Keles Göleti var, Baraklı Göleti var, Gököz Göleti var. 12 bin metreküp çam ağacının kesileceği belirtiliyor. Bu kaç bin ağaç eder? Binlerce çam ağacının yok edileceği göletin etrafında tam üç büyük gölet var. Keles'in içme suyu sorunu da yok. O halde bu gölet ne için yapılıyor?"

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı