Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Cep telefonundan fotoğraf çek Scoopshot’la paraya çevir

  Hürriyet Haber
  09.09.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.09.2013 - 14:30

  Akıllı telefonuyla fotoğraf ve video çekmeyi ve paylaşmayı sevenlere müjde! Hürriyet'in Türkiye'yle buluşturduğu Scoopshot uygulaması sayesinde artık bu işten para da kazanabileceksiniz. Siz de şimdi Scoopshot'ı indirin ve Hürriyet Dünyası'ndan gelecek ilk görev için yarını bekleyin!

  Şehrinizde büyük bir siyasi protesto mu düzenleniyor? Evinize giderken yolda bir trafik kazası mı gördünüz? Tuttuğunuz takımın maçında olaylar mı çıktı? Yağmur yağınca yaşadığınız şehrin sokaklarını sel mi götürdü? Dünyaca ünlü bir grup yaşadığınız şehre konsere mi geldi?

  Scoopshot'la bu sıcak gelişmeleri anında görüntüleyip dünyanın medya devlerine ulaştıracak, imzanızla yayınlanmasını sağlayacak ve karşılığında da para alacaksınız. Avrupa'da 2010'da başlayıp üç yıl içinde tüm dünyaya yayılan; SkyNews, Deutsche Welle, USA Today, Metro gibi önde gelen medya kuruluşlarının da işbirliği yaptığı Scoopshot'ı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan ve bazı tablet bilgisayarlardan AppStore'a (https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/ios), Google Play'e (https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/android) ya da Windows Store'a (https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/wp) girip, ücretsiz Scoopshot uygulamasını indirmek.

  E-postanızla birkaç dakika içinde bir hesap açtıktan sonra vatandaş gazeteci olmaya hazırsınız.

  SCOOPSHOT NASIL ÇALIŞIYOR?

  Scoopshot'ı en iyi şekilde kullanabilmek için öncelikle Hürriyet Dünyası'ndan ve diğer medya devlerinden gelecek görevleri kaçırmayın. En güzel görüntüyü siz çekin, fiyatını belirleyin ve gazetenizi şekillendirmenin keyfini yaşayın.

  Ancak her zaman görevleri beklemenize de gerek yok. Siz haber değeri taşıdığına inandığınız görüntüleri Scoopshot'la paylaşın, o görüntüyü arayan gelsin sizi bulsun.

  Yani kısacası bazen biz sizi belli bir olayı görüntülemeniz için görevlendirelim, bazen de siz görüntülenmesi gerektiğine inandığınız şeyi görüntüleyip bize gönderin.

  Siz de şimdi Scoopshot'ı indirin ve Hürriyet Dünyası'ndan gelecek ilk görev için yarını bekleyin!

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı