Gündem Haberleri

  Cep telefonu cinayetine 4 ömür boyu hapis

  Özgür YILMAZ/ALANYA (Antalya), (DHA)
  20.01.2011 - 12:56 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde 5 yıl önce cep telefonu satışı yapan 39 yaşındaki Hüseyin Bolat’ı evinin önünde öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Hakan Akça ile onu azmettirdiği iddia edilen 3 kişi, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  Hüseyin Bolat, 31 Mart 2006’da otomobiliyle evinin önüne geldiği sırada uğradığı silahlı saldırıda vücuduna 3 kurşun isabet etmesi sonucu yaşamını yitirmişti. Olayı araştıran polis, 15 Nisan 2006’da 3 ayrı adrese düzenlediği operasyonda Tamer Musluoğlu, Ali Adaçay ve Mesut Adaçay adlı şüphelileri gözaltına almış, Hakan Akça ise daha sonra tabancasıyla birlikte teslim olmuştu. Akça, Bolat’ı bozuk cep telefonunu iade etmek istemesi üzerine kendisine dayak attığı için öldürdüğünü iddia etmişti. Akça tutuklanırken diğer şüpheliler ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

  Alanya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Hakan Akça ile tutuksuz yargılanan Ali Adaçay, Tamer Musluoğlu ve Mesut Adaçay, dünkü duruşmada ’nitelikli adam öldürme’ suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların duruşmalardaki iyi hallerini dikkate alan mahkeme heyeti, cezayı ömür boyu hapis cezasına çevirdi.

  Mahkeme heyetinin söz verdiği Hakan Akça, olayın bir anlık öfkeyle gerçekleştiğini, tasarlayarak olmadığını ve pişman olduğunu söyledi. Diğer sanıkların olayla ilgisi bulunmadığını öne süren Akça, "Maktulün ölümüne sebebiyet vermekten bu sorumluluğu kabul ediyorum. Bu haliyle cezamı çekmeye hazırım" dedi.

  Akça, tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’na gönderilirken, tutuksuz yargılanan diğer şüphelilerin ise yakalanarak tutuklanmalarına karar verildi. Mahkeme ayrıca Hakan Akça ve Tamer Musluoğlu’na ’ruhsatsız silah taşımak’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis ile 1000 TL para cezası verdi.

  Şüphelilerden Mesut Adaçay’ın 2009 yerel seçiminde Demokrat Parti Gazipaşa Belediye Başkan adayı, Tamer Musluoğlu’nun ise Mahmutlarspor’un eski yöneticilerinden olduğu belirtildi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı