Gündem Haberleri

  Cep telefonlarını PKK'ya götüremeden yakalandı

  A.A
  01.07.2007 - 17:27 | Son Güncelleme:

  Tunceli Mazgirt'te otomobiliyle terör örgütü mensuplarına ulaştırılmak üzere 2 cep telefonu, 1 sim kart, 2 araç alarm kiti ve 9 masa saati taşıyan bir kişi yakalandı.

  Uzaktan kumandalı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeleri terör örgütü mensuplarına götürdüğü tespit edilen kişinin gözaltına alınmasının ardından adli işlemlere başlandı.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde terörle mücadeleye ilişkin yer alan duyuruya göre, Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde önleyici kolluk görevinde bulunan güvenlik güçlerince dün saat 15.30'da söz konusu otomobilde yapılan aramada, 5 adet sırt çantası ile patlayıcı madde yapımında kullanılan 30 adet pil ele geçirildi.

  Tunceli'nin Hozat ilçesi dağlık arazi kesiminde dün arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçleri tarafından terör örgütü mensuplarınca kullanılan dört adet sığınak içerisinde ise patlayıcı madde yapımında kullanılan 15 kilogram amonyum nitrat (gübre) ile çeşitli malzeme bulundu.

  Diyarbakır'ın Hani ilçesi dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçlerince de dün sabah saat 07.00'de terör örgütü mensuplarınca araziye yerleştirilen uzaktan cep telefonu komutalı sisteme sahip 5 kilogramlık amonyum nitrat ve A-4 plastik patlayıcı maddeden oluşan el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi.

  BİTLİS VE BİNGÖL'DE TACİZ ATEŞLERİ

  Öte yandan, Bitlis'in Güroymak ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasında dün sabah saat 06.00 sıralarında kısa süreli çatışma çıktı. Terör örgütü mensupları temastan kaçarak olay yerinden uzaklaşırken, bölgede yapılan arama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensuplarına ait bir miktar Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ile çeşitli yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi. Terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla bölgede geniş çaplı arama faaliyetine başlandı.

  Bingöl'ün Genç ilçesi dağlık arazi kesiminde ise güvenlik güçlerine dün saat 22.10 sıralarında bir grup terör örgütü mensubu tarafından uzak mesafeden taciz ateşi açıldı. Teröristlerin ateşine anında karşılık verilmesi üzerine terör örgütü mensupları olay yerinden kaçtı. Olayda, güvenlik güçlerinde herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı