« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Cep’teki tehlike

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Euro 2000 öncesi Milli Takım'da telefon alarmı

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için Almanya'ya gelen A Milli Takım'da futbolcuların ellerindeki çift cep telefonları dikkat çekiyor. Telefonların biri susup diğer çalarken, transfer pazarlıklarının millilerde motivasyon eksikliğine yol açmasından endişe ediliyor.

Alarm çanları

11. Avrupa Futbol Şampiyonası için düğmeye basan A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarının yurt dışı kamp çalışmalarının ilk etabı için Almanya'ya geldi. Ancak Sydney 2000 Olimpiyatı elemesi de olan Avrupa Gençler Şampiyonası'nda Ümit Milli Takımımız'ın hüsrana uğramasına yol açan transfer görüşmeleri A Millilerimiz içinde alarm çanları çalıyor.

PEŞPEŞE ÇALIYOR

Trilyonların konuşulduğu transfer borsasındaki hareketlilik, kulüplerin futbolcularla yaptıkları pazarlıklar yüzünden millilerin de ellerinden telefon düşmüyor. Milli Takım kafilesindeki futbolcular ellerindeki çift cep telefonları ile dikkat çekerken, telefonların birinin susup diğerinin çalması da futbolcuların yoğun transfer döneminde yaşadıkları hareketliliği gözler önüne seriyor.

MOTİVASON EKSİKLİĞİ

Türkiye'nin tarihinde ikinci kez katılacağı Avrupa Şampiyonası öncesi Milli Takım kafilesinde yaşanan transfer hareketliliği ise bu önemli organizasyon öncesi büyük endişe yaratıyor. Özellikle futbolcuların akıllarının şampiyonadan çok transfere yoğunlaşmasının Euro 2000 için büyük bir motivasyon eksikliğine yol açmasından korkuluyor.

RAEFELT’E YERLEŞTİLER

22 futbolcu, Teknik Direktör Mustafa Denizli ve 3 antrenör ile 2 malzemeci, 1 fizyoterapist, 1 aşçıdan oluşan Milli Takım kafilesi Köln yakınlarındaki Raefelt'e yerleşti. 5 Haziran'a kadar Raefelt'te kalacak Milli Takım, ardından Avrupa Şampiyonası için Hollanda'nın Delden kentine geçecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz