KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Cep harçlıklarıyla Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderdiler

AA / İsmail Hakkı Demir
26.02.2016 - 12:43Son Güncelleme :

- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneğinin başlattığı kampanyaya katılan ortaokul öğrencileri, harçlıklarıyla Türkmenler için gıda malzemeleri aldı

AA / İsmail Hakkı Demir

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlatılan yardım kampanyasına, öğrenciler cep harçlıklarıyla aldıkları gıda malzemeleriyle destek verdi.

Onikişubat ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'ndeki Yeniyapan Ortaokulu öğrencileri, "Bizler Türkmenlerin yanındayız" sloganıyla başlattıkları yardım kampanyasıyla, önce cep harçlıklarını biriktirip gıda malzemeleri aldı.

Öğrencilerin duyarlılığını gören mahalle esnafı da imkanları ölçüsünde öğrencilere destekte bulundu.

Topladıkları gıda maddelerini paketlere yerleştiren öğrenciler, bir miktar parayı da kattıkları yardımlarını Büyükşehir Belediyesi yardım noktasına teslim etti.

Okul müdürü İbrahim Karalar, öğrencilerin bu davranışından idarecileri olarak duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Mehmet Akif Ersoy'un "Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim" sözünü hatırlatan Karalar, "Zulüm içerisinde var olmak yolunda bir mücadele peşinde koşan Türkmen kardeşlerimizin yaşadıklarına toplumumuzca da bir farkındalık sağlayabildiysek ne mutlu bize. Öğrencilerimizi tekrar bu onurlu davranışından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Cep harçlıklarıyla Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderdiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cep harçlıklarıyla Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderdiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı