Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  CEO’lar öğrencilerle t-MBA Zirvesi’nde buluştu

  Önder ÖNDEŞ
  26.04.2016 - 14:03 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da özel okul öğrencilerinin düzenlediği t-MBA zirvesine Türkiye ve dünyanın önemli şirketlerinden birçok CEO katılarak, gençlere iş dünyası ile ilgili tavsiyelerde bulundu. İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ile birlikte zirveye katılan Coca-Cola Türkiye CEO’su Burak Başarır, Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın ve Pearson Türkiye Ülke Müdürü Özhan Toktaş  deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

  Bu yıl Doğa Okulları öğrencileri tarafından dokuzuncu kez düzenlenen ‘t-MBA Zirvesi’ne iş dünyasından birçok isim katıldı. CEO’lar öğrencilere iş deneyimlerini anlattı, önerilerde bulundu. Zirvede konuşan Doğa Okulları CEO’su Bünyamin Çelikten, bu eğitim sayesinde öğrencilerin büyük bir gelişme kaydettiklerini söyledi. Çelikten, “t-MBA ile birçok öğrencimiz Harvard gibi önde gelen okullardan kabul alabiliyor. Bu program öğrencilerimize gelecekleri konusunda çok önemli avantajlar sunuyor. t-MBA programını liderler yetiştirmek üzerine kurguladık. Bu noktada öğrencilerimizin t-MBA deneyimlerinden farklı şekillerde faydalandıklarını görüyoruz. Öğrencilerimiz geleceğe hazırlanıyor” dedi.

  ‘ŞU AN OLMAYAN İŞLERDE ÇALIŞACAKSINIZ’

  CEO’lar öğrencilerle t-MBA Zirvesi’nde buluştu

  Pearson Türkiye Genel Ülke Müdürü Özhan Toktaş gençlere iş hayatında iyi yerlere gelmesini sağlayacak becerilerden bahsetti. Toktaş gençlerin şu an mevcut olmayan mesleklerde çalışacaklarını dile getirerek, “15 yıl önce sosyal medya müdürü gibi bir meslekten bashesedilse bunu insanlar anlayabilir miydi? Gençlerin 3’te 2’si ilerde şu an olmayan bir meslekte çalışacak. Bugün 2.7 milyar çalışmak isteyen insan var ancak sadece 1.2 miyar iş var. 1.5 milyar için yeterli iş yok. Artık diploma tek başına yeterli değil. Kendinizi 21’inci yüzyıl becerileri ekseninde geliştirin” dedi.

  ‘İŞİNİZİ SEVEREK YAPIN’

  CEO’lar öğrencilerle t-MBA Zirvesi’nde buluştu

  Coca-Cola Türkiye CEO’su Burak Başarır da kendi iş tecrübelerini anlattı. Başarır gençlere, yaptıkları her şeyi severek yapmaları gerektiğini belirterek, “Yaptığınız her işi severek yapın. Ben şirkette her alanda çalıştım. Her şeyle ilgilendim. Kendi işim olmamasına rağmen kamyona binip dağıtıma bile katıldım. Ancak tüm bunlar bana farkında olmadan çok şey öğretti” diye konuştu.

  ‘BAŞKA ÜLKELERDE İŞ DENEYİMİ EDİNİN’

  CEO’lar öğrencilerle t-MBA Zirvesi’nde buluştu

  Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın da başka ülkelerde çalışma deneyiminin kendisine çok şey kattığını söylerek gençlere, farklı kültürlerle bir arada çalışmalarını tavsiye ederek şöyle konuştu:
  “Farklı ülkelerde çalışma deneyimi size çok şey öğretecek. Farklı ülkelerdeki tecrübelerim sayesinde kendimdeki birçok eksiği fark ettim. Türkiye’ye dışarıdan bakma fırsatı buldum. İş hayatında fark yaratırsanız varsınız, yoksanız sadece bir rakamsınız. 35 yaşına kadar durmadan çalışın. Çünkü o yaştan sonra ilerleme kaydetmek ve başarlı olmak gerçekten çok daha zorlaşıyor.”

  ‘YÖNETİCİLERİMİZDE DUYGUSAL CAHİLLİK VAR’

  CEO’lar öğrencilerle t-MBA Zirvesi’nde buluştu

  İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta da, kamuda 25 yıllık deneyimlerinden yola çıkarak liderlik tavsiyelerinde bulundu. Usta, “Bizim yöneticilerimizde bir duygusal cahillik var. İyi bir lider empati kurarak karşısındaki anlamayı bilir. Eğer başarılı bir yönetici olmak istiyorsanız inisiyatif alabilmelisiniz. Küçük dokunuşları asla küçümsemeyin. Yaptığınız yardımlarla büyük farklar yaratabilirsiniz. Liderlikte yaptığınız işleri sevgi ile yapmaya özen gösterin. Çünkü ancak bu şekilde başarılı bir lider olabilirsiniz” diye konuştu.

   

  Etiketler: Öğrenci
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı