Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Centilmenlik dışı hareket var ama darp yok"

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, TFF Süper Kupa maçında hakem Cüneyt Çakır'a yaptığı hareket nedeniyle ağır ceza alan futbolcuları Engin Baytar ile ilgili kulüp olarak gerekli uygulamayı yapacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Albayrak, Türkiye Futbol Federasyonu'nca, Haliç Kongre Merkezi'nde spor camiasına verilen iftar yemeği öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 11 maç men cezası alan Engin ile ilgili soruya, “Yüze kadar sayalım, ondan sonra konuşalım” şeklinde esprili bir yanıtla başlayarak, şunları söyledi:
“Biraz bekleyelim görelim. Konuşmak için erken. Biz Engin ile ilgili kendi uygulamamızı yapıyoruz, yapacağız. Birkaç gün önce bütün hakem camiasından olaydan dolayı özür diledim. Benim orada bir hatam var. O akşam maçın heyecanı olsa gerek, Engin'i alıp Cüneyt hocamın odasına götürmem gerekiyordu. Bana da yakışan oydu. Ama o heyecandan atlamışım. Her zaman bütün hakemlerimize saygım sonsuzdur. Hiçbir zaman hakemlerin art niyetli olduğunu düşünmedim, düşünmem de söz konusu değil.'

“Centilmenlik dışı bir hareketti”

Abdurrahim Albayrak, Engin'in küfür etmediğini iddia ederek, sadece centilmenlik dışı harekette bulunduğunu dile getirdi.

Albayrak, “Orada centilmenlik dışı hareketin olduğunu, küfrün, hiçbir şeyin olmadığını bizzat gördüm. Maçtan sonra Engin'in ciddi darbelere maruz kaldığını gördüm. Soyunma odasında darbe aldığı yerleri gösterdi. Herhalde onun etkisi altında kalarak böyle bir şey yaptı. Kendisinin de üzgün olduğunu ifade ediyor” diye konuştu.

“İtirazımızı yapacağız”

Sarı-kırmızılı kulübün yöneticisi, Engin Baytar'ın aldığı ceza konusunda gerekli itirazı yapacaklarını ifade etti.

Hazırlıkları yaptıktan sonra başvuruyu gerçekleştireceklerini kaydeden Albayrak, kulübün futbolcuya vereceği ceza konusunda ise “O, aile içi bir uygulama. Hocanın raporu doğrultusunda hareket edeceğiz. Hareketinin yanlış olduğunu kendisi de söyledi ve kabul ediyor. Yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Burada centilmenlik dışı hareket vardır. Ama darp söz konusu değil. Böyle bir şey yapması düşünülemez bile. Göreceğiz, konuşacağız. Gerekli itirazlarımızı yapacağız” diye konuştu.

Abdurrahim Albayrak, TFF'nin iftar yemeği konusunda ise “Güzel bir akşam, Haliç'in kenarında güzelliklerin konuşulduğu bir iftar olacak. Başka bir şey konuşulamaz. Yarın akşam liglerimiz başlıyor. Bütün takımlarımıza sorunsuz ve bembeyaz bir sayfası olan, tribünlerin birlikte coştuğu bir lig diliyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler