Ege Haberleri

  Cennetten Kaçış kopyası

  Hürriyet Haber
  01.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de bir ihbar üzerine polis, Adem'le Havva figürleri bulunan Micellacognioco imzalı resim satmak isteyen Hasan Duran ve Recep Dağlatan'la bağlantı kurdu, 100 milyar liraya anlaştı.

  TABLONUN 1815'te İtalya'da kopya edildiği ve Vatikan mühürü taşıdığı belirlendi. Orijinali 1401-1428 arasında yaşayan Rönesans ressamlarından Masaccio'nun ‘‘Cennetten Kaçış’’ tasvirinin kopyası olan tablo müzeye teslim edildi.

  Vatikan mühürlü kopya

  İZMİR'de bir ihbarı değerlendiren polis, ellerinde Adem'le Havva figürleri bulunan Micellacognioco imzalı tarihi resim bulunduğunu söyleyen Hasan Duran (38) ve Recep Dağlatan'la (45) bağlantı kurdu. Tablo için 100 milyar liraya anlaşan polis, Alsancak'ta bir işyerinde satıcılarla buluştu.

  SUÇÜSTÜ yapılan Duran ve Dağlatan gözaltına alınırken, el konulan tablonun 1815'te İtalya'da kopya edildiği ve arkasında Vatikan mühürü taşıdığı belirlendi. Orjinali 1401-1428 yılları arasında yaşayan ünlü Rönesans ressamlarından Masaccio'nun yaş sıva üzerine toz boyayla yaptığı Adem'le Havva'nın ‘‘Cennetten Kaçış’’ tasvirinin kopyası olduğu belirtilen tablo, Resim ve Heykel Müzesi'ne teslim edildi, iki zanlı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Rönesans ressamlarından Masaccio'nun ‘‘Cennetten Kaçış’’ adlı fresk tablosunun, tuval üzerine yağlı boyayla yapılmış kopyası ele geçirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı