« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cenk'ten centilmenlik dersi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu dakikada gollük pozisyonda topla buluşan Cenk, Beşiktaş ceza sahasında Ali Tandoğan'ın yerde yattığını görünce, belki de beraberlik golünü atacağı yerde meşin yuvarlağı taca göndererek, fair-play örneği gösterdi.

Cenk'in bu hareketi Beşiktaşlı taraftarlar ve futbolcular tarafından uzun süre alkışlanırken, maçın hakemi Erol Ersoy da golcü oyuncunun sırtını sıvazlayarak, yaptığı hareket nedeniyle kutladı.

Karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada ise Cenk İşler, topu kontrol ettiğinde ceza sahası içinde Ali Tandoğan'ın sakatlanmış olarak yattığını gördüğünü ve bu nedenle pozisyonu devam ettirmek yerine topu taca attığını anlatarak, “Şut atabilecek pozisyondaydım ama sonuçta orda Beşiktaşlı bir arkadaşım sakatlanmıştı. Yapmam gerekeni yaptım. Herhalde yapmayanlara bir ders olmuştur” dedi.

Kendi takımından bir arkadaşının da neden devam etmediği yönünde sitemde bulunduğunu ifade eden Cenk, “Ben o golle puan alacaksam hiç almayayım. Belki de ikinci yarı bana yapılan penaltıda bu pozisyonun karşılığını aldım. Fair-play çerçevesinde olması gereken şeyler. İnşallah bundan sonra benzer şeyleri görürüz. Aynı pozisyon yine olsa yine bunu yaparım. Hakkım olmayan bir puanı neden alayım” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler