« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cenk Tosun: Golleri Mustafa Pektemek için atacağım

Beşiktaşlı futbolcular, Mustafa Pektemek’in güçlü bir karaktere sahip olduğunu ve bu sakatlığı da atlatacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Siyah beyazlı futbolcular, Süper Lig’in 12. haftasında Trabzonspor’la oynadıkları maçta kafa topu pozisyonunda sakatlık geçiren burnunda ve yüzünde kırıklar oluşan bu nedenle de ameliyat olan Mustafa Pektemek’i hastanede ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Uğur Boral ve Cenk Tosun ise Mustafa’nın güçlü bir insan olduğunu ve bu sakatlığı da atlatacağını söyledi. Uğur Boral ve Cenk Tosun, Mustafa Pektemek'in şuanki durumu ve morali hakkında bilgiler de verdiler.

Uğur Boral, "Şu an durumu iyi değil ama Mustafa güçlü karekterli bir oyuncu. Hayatta herşey insanlar için. Bizim takım olarak çok sevdiğimiz bir arkadaşımız. Bizim dualarımız ve yardımlarımız ona faydalı olacaktır. Büyük sakatlıkları atlattı ve bize faydalı oldu, bunu da atlatacaktır. Şu an kendinde ama mimiklerinde zorlanma var. Yüzü şişmiş fakat güzel insan güzelliğinden bir şey kaybetmemiş." dedi.

Cenk Tosun ise takım arkadaşı için, "Ona moral vermeye geldik. Hepimiz biliyoruz ki tekmeye kafa sokan birisi. Bu hırsından bazen böyle acımasız sakatlıklar yaşayabiliyor. Kendisi çok güçlü birisi. İnşallah bunu da aşacak. Onu aramızda görmek istiyoruz. Kendisiyle konuştuk ve ona kafasına fazla takmaması gerektiğini söylemeye çalıştık. Motive etmeye ve moral vermeye çalıştık. O da bizi görünce mutlu oldu. Narkozun etkisiyle uyumak istiyor. Biz de yanında fazla kalmadan hemen çıktık ama sürekli ziyaretine geleceğiz." diye konuştu.

Beşiktaş’ın genç futbolcusu Cenk Tosun, Mustafa Pektemek ve Demba Ba’nın yokluğunu aratmamaya çalışacağını ve golleri onlar için atacağını söyledi. Cenk, "Keşke sakatlık olayları yaşanmasaydı da 3 kişi yine kadroda olsaydık." ifadesini de kullandı.

Mustafa ve Demba Ba’nın sakatlanmasının ardından gol yollarında siyah beyazlı takımın tek silahı olan genç futbolcu, "Keşke bu sakatlık olayı olmasaydı da yine üçümüz kadroda olsaydık. Mustafa ve Demba Ba maalesef sakatlandı. Bütün yük bana ve arkadaşlarıma kaldı. Ben de Tottenham ve lig maçlarında elimden geleni yapacağım ve onların yokluğunu aratmamaya çalışacağım. Biz takım olarak kendimize güveniyoruz ve üzerimizde herhangi bir baskı istemiyoruz. İyi gidişatımızı devam ettirmek istiyoruz. Eğer gol atarsam da bunları Mustafa ve Demba Ba için atacağım." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz