« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cenk Akyol şoku

Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçları için genç bir kadro ile yola çıkan A Milli Takım`da, Cenk Akyol şoku yaşanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

A Milli Takım İdari Menajeri Barbaros Akkaş, kadroyu 16 kişiye düşürmek için Osman Gökhan Şirin ve İbrahim Yıldırım'ın yanı sıra Bulgaristan'da oynanan hazırlık turnuvasında belinden sakatlanan Cenk Akyol'un milli takım aday kadrosundan çıkartıldığını söyledi.

Akkaş, Milli Takımın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği antrenman sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden Bandırma Kırmızı forması giyen Şafak Edge'nin ise yarın akşamki idmanda aday kadroya dahil olacağını ifade etti.

Cenk Akyol'un sakatlığı hakkında açıklamalarda bulunan milli takım fizyoterapisti Murat Çağlar ise Cenk'in belinde bir adale yaralanması olduğunu ifade ederek, “Cenk'in Anadolu Efes'te oynarken belinde bir problemi vardı. Bu defa da belinin diğer tarafında bir kas yaralanması oldu. Bu şekilde onu zorlamak istemedik. Çünkü bir hafta on günlük bir dinlenme süresine ihtiyacı vardı. Tedavilerine devam ediyoruz. Maalesef aramızdan ayrılması kararını aldık” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz