Cengiz Solakoğlu, İSO’daki bütün görevlerini bıraktı

Hürriyet Haber
24 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ağustos 2006 - 00:23

Koç Topluluğu’nun eski tepe yöneticilerinden Cengiz Solakoğlu, Migros’u temsilen yer aldığı İstanbul Sanayi Odası’ndaki (İSO) görevlerinden dünden itibaren ayrıldı. Solakoğlu, İSO’da hem Yönetim Kurulu’nda Hem de İSO Meclis’nde görevliydi.

Solakoğlu’nun İSO’daki görevlerinden ayrılmasına yönelik bilgi İSO’nun dünkü Meclis toplantısında okundu. Migros Yönetim Kurulu Üyeliği’nden de ayrılan Solakoğlu’nun böylece Koç Topluluğu’da artık aktif hiç bir görevi kalmadı. Solakoğlu, Koç Holding’de 37 yıl çalıştıktan sonra 2004 yılı başında 60 yaş sınırlaması nedeniyle emekliye ayrılmıştı. Solakoğlu, daha sonra da bir süre Evyap’ta Murahhaz Aza olarak görev yapmıştı.

ÜLKER’DE BAĞIMSIZ ÜYE:

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı’ndan emekli ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın eski Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu, marttan bu yana da Ülker Grubu’nda. Solakoğlu, grubun halka açık şirketlerinden Ülker Gıda’da iki bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’nden biri olarak yer alıyor. 1943 doğumlu Cengiz Solakoğlu, iş hayatına 1967 yılında Beko Ticaret’te satış mümessili olarak başladı. 2004 yılında ise 60 yaş sınırlaması nedeniyle Koç Holding’den emekliye ayrıldı.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı