Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cengiz Göllü Voleybol Kompleksi'nin temeli atıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle inşa edilecek olan “Cengiz Göllü Voleybol Kompleksi”nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TVF tarafından başlatılan tesisleşme ve mevcut tesislerin uluslararası standartlara getirilmesi projesi çerçevesinde, Nilüfer ilçesinde yapımına başlanan tesislerin temel atma törenine, Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katıldı.

Voleybol Federasyonu Başkanı Karabıyık, törende yaptığı konuşmada, voleybolun daha yaygınlaşması ve daha fazla gencin spor yapmasını hedeflediklerini söyledi.

İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Bursa'ya da yeni bir tesis kazandırmak için çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Karabıyık, “Bu tesisin yapımında bizleri yalnız bırakmayan Nilüfer Belediyesi'ne, Büyükşehir Belediyesi'ne ve diğer kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Müftüoğlu da Bursa'nın marka bir şehir olması için çalışmaların devam ettiğini, bu çalışmalarla sporun şehirde kendini daha çok göstereceğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe de Bursa'nın bir spor şehri olduğunu, 2020 yılındaki olimpiyatlara aday olan Türkiye'nin bu tür tesislere ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Tesislere adının verilmesinin kendisi için en büyük ödül olduğunu vurgulayan Göllü de 55 yılını voleybola adadığını hatırlatarak, şöyle konuştu:
“Emekli oldum. Son olarak görev yaptığım milli takımda, Olimpiyat Komitesi tarafından en büyük ödülle ödüllendirildim. Bu tesise adımın verilmesi, tüm ödüllerin yanında benim için en büyük ödül oldu. Tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Bu tesislerde daha bir çok gencin sporda başarısı için çalışmalarımız devam edecek.”

Konuşmaların ardından, gelecekte okunması için günün anısına hazırlanan özel bir yazı, kutu içinde tesisin temeline atıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cengiz Göllü ve Erol Ünal Karabıyık'a günün anısına birer teşekkür plaketi verdi.

Oyuncu, antrenör, teknik direktör ve Bayan Milli Takımlar Genel Koordinatörü olarak uzun yıllar voleybola hizmet veren Cengiz Göllü'nün adını taşıyacak tesiste, 5 bin seyirci kapasiteli voleybol salonu, basın fuayesi, 75 kişilik basın toplantı odası, 8 adet sporcu soyunma odası, hakem ve personel soyunma odaları, idari ofis ve üniteler, olimpik kondisyon merkezi, 3 uluslararası delege odası ile açık ve kapalı otoparklar bulunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler