« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cengiz Demir: Kimseye söz vermedik

Giresunspor Teknik Direktörü Cengiz Demir, "İleride hiç kimseye hikaye uydurmak zorunda kalmak istemiyoruz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Girensuspor, yeni sezon hazırlıklarını Nevşehir'in Avanos ilçesinde kamp yaptığı otelin sahasında günde yaptığı çift idmanla sürdürüyor. Kamp hakkında bilgi veren Giresunspor Teknik Direktörü Cengiz Demir, Avanos'un hem fiziki şartları, hem de iklim şartları açısından çok iyi bir kamp yeri olduğunu belirtti.

Demir, ilk etap kampını tamamladıktan sonra 2. etap için Avanos'a geldiklerini, buradaki kampın Ramazan Bayramı öncesine kadar devam edeceğini söyledi.
Kadrolarını tamamen yenilediklerini, geçen seneden sadece 3 futbolcu ile yola devam ettiklerini dile getiren Demir, “Şu an için kadromuzda bulunan futbolcuların temposundan, çalışma disiplininden son derece memnunuz. Aramıza yeni katılan oyuncular da oluyor. Transfer dönemi de devam ettiği için kadromuzda eksik gördüğümüz yerlere takviyeler yapacağız. Bunun için de burada bulunan takımlarla hazırlık müsabakaları oynayacağız. 9 Eylül'de başlayacak olan lige kadar hazır olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Cengiz Demir, Giresun'da çok önemli bir futbol kültürü olduğunu, bunun için de genç kadronun arasına kattıkları deneyimli futbolcuları seçerken şehrin sevdiği, tanıdığı isimleri tercih ettiklerini vurgulayarak, “Biz göreve gelirken gerek yönetimimiz gerek teknik kadro olarak kimseye bir söz vermedik. Çünkü ileride hiç kimseye hikaye uydurmak zorunda kalmak istemiyoruz. Herkes gerçekleri biliyor, Giresunspor'un zor bir süreçten geçtiğini herkes biliyor. Ancak biz çalışacağız, doğru işler yapacağız” diye konuştu.

Giresunspor Basın Sözcüsü İbrahim Özkul da, Giresunspor'un geçen sene şansız bir şekilde averaj farkıyla küme düştüğünü, bu yıl kadrolarında yapılanmaya giderek takımı yenilediklerini söyledi.

Özkul, transferleri de en geç 1 hafta içinde tamamlayacaklarını ifade ederek, forvet, stoper ve sol bek bölgesine futbolcu transfer etmeyi düşündüklerini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz