« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cengiz Çandar: 3-0 maçı anlatmıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
*  3-0’ı haketti mi Fenerbahçe
Hayır, bu skoru hak etmedi. Zaten maçın izleyen Fenerbahçe seyircisinin, takımlarını tribüne çağırması da Fenerbahçeliler’in bu oyuna bir itirazları olmadığını gösteriyor.
*  Bu, oyuna mı alkış, yoksa “hep destek, tam destek” sloganının İnönü’de sergilenmesi mi?
Kesinlikle oyuna destek. Bir derbi maçında 3-0 yenilen takımlarını tribünlere çağırmaz Fenerbahçe seyircisi. Bu bakımdan oyuna destek.
*  Daum’un takım kurgusu, ya da oyun içindeki müdahaleleri için ne diyecekseniz. Kısacası bu yenilgide Daum’un hatası var mıydı?
3-0 maçı anlatmayan bir skor. Topla oynama oranlarına bakın; maçın sonlarına kadar yüzde 60 Fenerbahçe, yüzde 40 Beşiktaş. Oyun Fenerbahçe’nin istediği ritmde gidiyordu. Galibiyete yakın olan takım Fenerbahçe’ydi. Beşiktaş’ın nasıl gol atacağını kestirmek imkansızdı. Beşiktaş, nasıl gol atacağını bilmeyen bir takım gibiydi. Böyle oynuyordu.
Fakat muhteşem bir gol attılar. Fink’in attığı o gole ancak şapka çıkarılır. Futbol sahalarında çok ender görülen bir gol attı. Hazırlanışı da çok güzeldi. İşte o gol maçın bütün dengesini değiştirdi. Fenerbahçe’nin oyun planlarını da alt üst etti. Kazım’ın atılmasından sonra da takım çöktü tabii.
*   Hakem Aydınus nasıldı?
Skoru etkilen en önemli unsurlardan biriydi hakem. İlk yarıda Gökhan Gönül’ün düşürülmesi kesinlikle penaltıydı. Ama atladı ve çalmadı penaltı düdüğünü. Beşiktaş’ın attığı üçüncü gol ise tartışmasız ofsayt. Dediğim gibi, skor aslında maçı yansıtmıyor. Ama 3 gollü net bir galibiyeti var Beşiktaş’ın.
*   Zirve birbirine iyice yaklaştı...
Beşiktaş bu galibiyetle potaya girdi. Lig 3 takım arasında oldukça çekişmeli geçecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz