« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cengiz Abimizi kaybettik...

YALNIZ voleybolun değil, Türk sporunun en önemli isimlerinden biriydi Cengiz Göllü...

Nalan URAL
SON GÜNCELLEME

Bu sıralar herkese söyleniyor ama o gerçek bir duayendi. Özellikle Türk kadınının neler başarabileceğini gösteren bir öncüydü. Voleybola yaptığı katkıları saymakla bitmez. Nereden başlayacağımı da bilmiyorum. Sporumuza kattığı prensiplerden mi, Eczacıbaşı’na üst üste kazandırdığı 17 şampiyonluktan mı, bizleri Anadolu’nun en ücra köşelerinde keşfedip önce insan sonra sporcu yapmasından mı, yoksa voleybolun Olimpiyat Oyunları’na dahil edilmesindeki büyük emek ve katkısından mı?
Biz voleybolcular, amiyane tabiriyle onun tornasından yani eğitiminden geçtik. Cengiz Abimizden aldığımız bayrakla Milli Takımımızı Olimpiyat, dünya, Avrupa şampiyonalarında temsil ettik. Kulüplerimiz Avrupa’nın ve dünyanın en önemli kupalarında birinciliklerle başarılarını taçlandırdı.

RAHAT UYU

EĞER bütün bu başarıların gerçek emekçisi kimdir denirse, o kişi tartışmasız bizim abimiz, babamız, kıymetlimiz Cengiz Abimizdir. Seni dün sonsuzluğa uğurlarken bir kez daha ne kadar çok spor insanının hayatına dokunup, yön verdiğini görmek beni çok mutlu etti. Rahat uyu abicim. Sen vazifeni layıkıyla yaptın. Biz de seni kalbimizde ve zihnimizde sonsuza dek yaşatmaya devam edeceğiz.

Bunları da Beğenebilirsiniz