« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cenevre çıkarması

İsviçre’nin yanı sıra İstanbul’dan ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen taraftarlar, 31 bin kişilik statta çoğunluğu oluşturdu. Taraftarlar, sahaya kaptan çıkan Emre’ye büyük ilgi gösterdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE taraftarı İsviçre’yi salladı. Sahası  UEFA kriterlerine uygun olmadığı için Cenevre’de oynamak zorunda kalan Sion evinde yabancı gibiydi. İsviçre’de yaşayan ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Cenevre’ye akın eden gurbetçilerimiz, ellerinde ay yıldızlı ve sarı lacivertli bayraklarla renkli görüntüler oluşturdu. Gurbetçilerimizin yanı sıra İstanbul’dan gelenlerle birlikte 9 bin kişilik sayıya ulaşan Türk taraftarlar büyük boşluklar oluşan 31 bin kişilik Stade de Geneve’de İsviçrelilerden daha kalabalık bir grup oluşturdu.
Hoşgeldiniz pankartı
Alex de Souza’nın yokluğunda takım kaptanı olarak sahaya çıkan Emre Belözoğlu’nu sarı lacivertli  taraftarlardan büyük ilgi gördü.  Taraftarlar, karşılaşma öncesi oyuncuları tribünlere çağırıp alkışlarken, takımlarını da coşkuyla destekledi. Karşılaşma öncesi stat skorbordunda Türkçe ‘Hoşgeldiniz’ yazıldı.
Sıcaklar bunalttı
 Cenevre’de dün mevsim normallerinin üzerinde bir hava sıcaklığı vardı. Şehirde “Sarı alarm” verildi. Sıcaklar nedeniyle yaşlılar ve çocukların evlerinden dışarı çıkmaması gerektiği dile getirildi. 38 dereceye çıkan sıcaklık nedeniyle insanlar evinde oturmayı tercih etti. Maç saatinde stadın içinde gölge nedeniyle serin bir hava oluştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz