Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cenazeye gelen çift, karbonmonoksit kurbanı

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  17 Ocak 2012 - 12:53Son Güncelleme : 17 Ocak 2012 - 12:53

  SAMSUN’da ölen 83 yaşındaki annesi Havva Fidan’ın cenazesine katılmak için işçi olarak çalıştığı Suudi Arabistan’dan gelen 55 yaşındaki İrfan Fidan ve eşi 51 yaşındaki Fatma Fidan, dün gece ızgara yaptıkları mangalı ısınmak amacıyla odalarına götürerek yattı.

  Sabah kızları 19 yaşındaki Yasemin tarafından hareketsiz bulunan Fidan çifti, kaldırıldıkları hastanede öldü. Mangaldan yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldükleri sanılan çiftin kesin ölüm nedeni otopsinin ardından belirlenecek.

  Olay, merkez Ondokuz Mayıs İlçesi Kumcağız Mahallesi Pirireis Caddesi’ndeki evde meydana geldi. Suudi Arabistan’da işçi olarak çalışan İrfan Fidan, 15 gün önce vefat eden annesi Havva Fidan’ın cenazesine katılmak için izin alıp eşi ve kızıyla birlikte Samsun’a geldi. Cenazenin ardından ilçede kalan İrfan Fidan dün akşam evin bahçesinde yakınlarıyla birlikte yemek yiyip, hasret giderdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde İrfan ve Fatma Fidan çifti, ızgara yaptıkları mangalı ısınmak amacıyla odalarına götürerek yattı.

  Yasemin Fidan, sabah kahvaltıya kalkmayan anne ve babasını uyandırmak için odaya girdiğinde her ikisini hareketsiz yatarken bulunca sağlık ekiplerine haber verip mangalı odadan dışarı çıkardı. Ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Fidan çifti, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

  Olayın ardından polise ifade veren Yasemin Fidan, "Akşam yazlık evin bahçesinde mangalda ızgara yapıp, balık pişirdik. Gece yarısı uyumak için odalarımıza çekildik. Sabah kahvaltı için kalktım. Annem ve babam saat 11.00’e kadar kalkmayınca kahvaltıya çağırmak için odalarına girdiğimde ikisini de hareketsiz buldum ve hemen mangalı dışarı çıkarttım. Daha sonra sağlık ekiplerine haber verdim" dedi.

  Zehirlenerek öldükleri üzerinde durulan çiftin kesin ölüm nedeninin otopsi raporunun çıkmasının ardından belirleneceği bildirildi. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı