Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cem'in anneannesi konuştu

  Mehmet AKTARAN - İSTANBUL - DHA )
  21 Ağustos 2009 - 13:26Son Güncelleme : 21 Ağustos 2009 - 15:16

  Münevver Karabulut'un katil zanlisi Cem Garipoğlu'nun anneannesinden basına şok suçlamalar: "Onu korkuttunuz, yoksa ortaya çıkardı" Cem'in sorgulanan 6 yakını Emniyet'ten çıkış yaparken abisi Levent Garipoğlu gözaltına alındı. 2 gün önce de gözaltına alınan Levent Garipoğlu'nun ikinci kez ifadesine başvurulacak.

   

   

  Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun aile bireylerinden 6 kişinin daha ifadesine başvuruldu. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, erken saatlerde Garipoğlu ailesinden 6 kişinin evinde arama yapıldı. Sorgulanmak üzere emniyete getirilen kişilerle beraber 2 bilgisayara da incelemek için el konuldu.

  Cinayet Büro Amirliği’nde tutulan Garipoğlu’nun anneannesi Saadet Erol dayısı Serhat Erol ve Sedat Erol, amcası Nizam Garipoğlu, yengesi Tijen Garipoğlu ve teyzesi Zehra Erol’un sorgusu tamamlandı. İfadeleri tamamlanan kişiler tek tek emniyetten çıkış yaptı.

  İfadelerinin ardından serbest bırakılan kişilerden Cem Garipoğlu’nun anneannesi Saadet Erol, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Saat 9.00 gibi evimizden alıp getirdiler. Olaydan ne zaman haberiniz oldu? Cem’i en son ne zaman gördünüz? Yerini biliyor musunuz? Gibi sorular sordular. Bilmediğimi söyledim" dedi.

  "ONU KORKUTTUNUZ"

  Suçlamalarla ilgili ne düşündüğü sorulan Saadet Erol, “Mümkün değil. Böyle bir şey olabilir mi? Parmak kadar çocuk mümkün değil yapamaz. Onun yaptığına inanmıyorum. Biz onu kucağımıza oturtup severdik. Çok sevecen bir çocuktu, agresif değildi. Bana geldiği zaman sırtımı okşardı. Anneanne seni çok seviyorum diye. Fazla gezmeyi seven bir çocuk da değildi " iddiasında bulundu. Erol, “Bir memleket meselesi haline getirdiniz. Bir tek o mu cinayet işliyor? Biz Öcalan’ı geçtik. Böyle bir cinayeti hiç normal karşılamıyorum. Bizim acımız, öldürülen kız evinin acısından daha fazla. Kızım, ifadesinde ‘Keşke benim oğlumu öldürselerdi. Eğer böyle bir cinayeti işlemişse’ demiş. Onu korkuttunuz. Bu haber, hergün gazetelerde, televizyonlarda. Bu kadar üzerine gitmeseydiniz en azından babasını kurtarmak için ortaya çıkardı" Şeklinde iddiasını sürdürdü.

   

  ABİSİ GÖZALTINDA

   

  Salı günü ifadesine başvurulan Cem Garipoğlu'nun ağabeyi Levent Garipoğlu, tekrar Emniyet'e çağrıldı. Münevver Karabulut'un kardeşi Enver Karabulut'un da Asayiş Şube Müdürlüğü'nde bulunduğu öğrenildi.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı