Gündem Haberleri

  Cemil Çiçek: Ne sorun çözülecekse meclis çatısı altında çözülmeli

  ANKA
  26.07.2007 - 15:51 | Son Güncelleme:

  Eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin cumhurbaşkanı seçiminde Genel Kurul'a katılacaklarını yönündeki açıklamalarını “Ne sorun çözülecekse bu çatının altında çözülmeli. Eğer kanaatleri bu yöndeyse doğru bir iş yapıyorlar” şeklinde değerlendirdi.

  Eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek, mazbatasını teslim etmek ve kaydını yaptırmak için Meclis’e geldi. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, cumhurbaşkanı seçimine yönelik açıklamalarını değerlendiren Çiçek, “Ne sorun çözülecekse bu çatının altında çözülmeli. Eğer kanaatleri bu yöndeyse doğru bir iş yapıyorlar” diye konuştu. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün yeniden aday olması durumunda sonuna kadar destek olacağını söyleyen Çiçek, “hiç tereddütsüz desteklerim” dedi.


  BAŞER'İN SÖZLERİ


  Emekli Orgeneral Edip Başer’in, "Gül’ün bir kez daha aday gösterilmesi durumunda askerin müdahale edeceği” yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Çiçek, “Bu tür açıklamaları doğru bulmuyorum. 57 yıllık çok partili demokrasi tecrübesinden sonra, darbeler de dahil her türlü demokrasi çilesini bu toplum çekmiştir” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı