MERSİN HABERLERİ

Cemevi'nde Nevruz coşkusu

DHA
27.03.2017 - 15:12Son Güncelleme :
DHA


MERSİN Cemevi'de düzenlenen Nevruz etkinliğinde renkli görüntüler yaşandı.
Mersin Cemevi bahçesinde gerçekleşen Nevruz etkinliğine, CHP Mersin Milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Hüseyin Çamak, Alevi kurumlarının başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sendikaların şube temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcilileri ve inanç önderleri katıldı. Mersin Cemevi İnanç Kurulu Başkanı Erdoğan Sevin'in okuduğu gülbengin ardından Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri Nevruz ateşi yaktı. Çocuklarla birlikte barış için beyaz güvercinler uçuran Mersin Cemevi Başkanı Hasan Kılavuz, "Aleviler, Nevruz'u hem yeni bir günün başlangıcı, hem de Hz.Ali'nin doğum günü olarak kutlarlar. Nevruz, her halkın kendi inanç ve ritüellerine göre kutlanır. Nevruz, evrensel bir bayramdır" dedi.

Talipoğlu Kardeşler, Erhan Toprak, Grup Çığ ve Mustafa Özarslan'ın seslendirdiği deyiş ve türküleriyle Nevruz kutlaması son buldu.

MERSİN, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Cemevi'nde Nevruz coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cemevi'nde Nevruz coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı