« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çemberden döndük 66-63

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Milli Takım, evsahibi Fransa karşısında hakem kurbanı oldu

Avrupa Şampiyonası'nda yarı final kapısına gelen ay yıldızlı ekibimiz, Fransa önünde büyük bir bölümünü önde götürdüğü karşılaşmada hakemlerin kritik anlardaki taraflı kararlarıyla galibiyeti kaçırdı. Maçın ilk yarısı 31-31 berabere bitti.

Fransa'ya salonu dar eden milli takımımız özellikle ikinci yarıda çok etkiliydi. Ancak kritik anlarda hakemler ‘‘Fransa’’ dedi. Hidayet rakibinden topu kaptı, haksız bir faul kararı verildi. İbrahim'e atış halindeyken faul yapıldı, basket-faul olarak değerlendirilmedi. Milli Takım ilk dört şansını kaybederken Olimpiyat iddiasını sürdürdü.

AVRUPA Şampiyonası çeyrek finalinde evsahibi Fransa'yı elimizden kaçırdık. Baştan sona dek oynadığımız karşılaşmanın son dakikalarında Fransa lehine öten düdükler, evsahibini yenmemize izin vermedi. İki takımın da adam adama savunma yaparak, başladığı karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren oyun hep kontrolümüzdeydi. Fransızlar'ın skorerlerini Hidayet ve İbrahim ile çok iyi tutarken, Hüseyin ve Mehmet, çember altını çok iyi kontrol ediyorladı. Kerem'in akıllı yönetiminde 10. dakikayı 19-15 önde geçen Milli Takımımız, savunmaya direnç getiren ve kaptığı toplarla hücumda takımı ateşleyen Ufuk'un sakatlanmasından sonra bir an için bocalayınca, Fransa bundan yararlandı ve ilk yarı 31-31 berabere kapandı.

İkinci yarıda da oyunu istediği gibi götüren takım Türkiye idi. Hüseyin, Hidayet ve Kerem mükemmel oyunlarıyla parlarken, İbrahim de onlara katılmıştı. Oldukça sert bir ekip olan Fransa da maçı bırakmayınca ortaya soluk kesen bir mücadele çıktı. Fransa, ilk kez bitime 6.5 dakika kala 52-51 öne geçti. Ama hemen Haluk'un üçlüğüyle buna cevap verdik ve maçı kontrolümüzde götürmeye başladık. Derken o kritik anlar geldi. Skor 62-62 iken Hidayet topu kaptı ‘‘faul’’ dediler. Ardından İbrahim'in ‘‘basket-faul’’ olması gereken atışını iptal etti. Buna rağmen maçı kazanacak son topu yine biz bulduk. Bitime 3 saniye kala Haluk üçlüğü attı ama top, çemberin içinden çıkınca, yarı final yolu Fransa'ya açıldı: 66-63.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz