Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cemal Nalga olayı kulübümüzü oldukça üzmüştür

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu, bir bildiri yayımlayarak, basketbolda yaşanan Cemal Nalga skandalının, kulüp divanını son derece üzdüğünü bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Lisesi'nde yapılan olağanüstü toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, “Bir kültür kurumundan doğmuş olan kulübümüzün bünyesinde, böyle etik kurallara aykırı bir işlemin yapılmış olması, kulüp divanı üyelerini son derece üzmüştür” ifadesi kullanıldı.

Toplantıda, kulüp başkanının doyurucu açıklamalarda bulunduğu, daha sonra üyelerin söz alarak görüşlerini bildirdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Kulübümüzün basketbol şubesinde, özel bir karşılaşmada dahi olsa, yapılan kurallara aykırı davranışlar tüm kulüp üyelerinin, Galatasaray'ı sevenlerin ve taraftarların büyük üzüntü ve hayal kırıklığına neden olmuştur. Tüzüğümüz gereği, genel kurul adına iç denetim görevini yapan divan kurulumuz, (Yönetim kurulunun uyguladığı kriz yönetiminin başarılı görüldüğüne; yönetimin, idari ve teknik kadro elemanlarının derhal işten el çektirilmesine dair karar ve uygulamasının yerinde bulunduğuna; sözü edilen kişilerden kulüp üyesi olanların, yönetimce disiplin kuruluna sevk edilmesinin uygun olduğuna; tüm kulüp üyelerini, Galatasaray'ı sevenleri ve taraftarları üzen, rencide eden bu olayla ilgili olarak camiamıza ve kamuoyuna üzüntülerimizin bildirilmesine karar vermiştir.”

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, toplantıdan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, yönetime bazı uyarılarda bulunulduğunu dile getirerek, “Kulüp yönetimi bu olayda gayet iyi bir kriz yönetimi uygulamıştır. Onlara teşekkür ediyoruz. Yönetimin açıklamalarından tatmin olduk. Bu, bir insan hatasıdır. Olmaması lazımdı. 104 yıllık geçmişi olan kulübümüzde üzücü bir hadise yaşandı. Bunun tekrar edilmemesi için hepimiz çalışıyoruz” dedi.
Öte yandan, disiplin kuruluna sevk edilen görevlilerle ilgili toplantının yarın yapılacağı öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler