Dünya Haberleri

DÜNYA

  Cemal babanı da al git

  Hürriyet Haber
  27.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mısır’da önceki gün üç kişinin öldüğü gösterilerin ardından dün toplanmak isteyen eylemcilerle polis arasında yine çatışma çıktı. Protestoların hedefinde 30 yıllık Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek ile yerine getireceği söylenen oğlu Cemal var.

  TUNUS'TAN SONRA MISIR DA KARIŞTI / FOTO GALERİ

  MISIRLILAR YASEMİN DEVRİMİ'NİN İZİNDEN GİDİYOR

  ÖNCEKİ gün üç kişinin ölümüyle sonuçlanan gösterilerin ardından Mısır sokakları dün yine gergindi. Mübarek Yönetimi’nin gösterileri yasaklaması, halkın organize olduğu Twitter’a erişimi kesmesine rağmen başkent Kahire’de toplanmak isteyen kalabalıkla polis arasında arbede çıktı.
  İngiltere’ye mi kaçtı
  Son yıllarda sağlık durumu gittikçe bozulan Hüsnü Mübarek, aslında protestoların tek hedefi değil. Mübarek’in yakın bir zaman içerisinde, koltuğu en küçük oğlu Cemal’e devretmesi bekleniyor. İşte bu nedenle gerek sokak gösterilerinden, gerekse de internete yansıyan tepkilerden aslan payını alanlardan biri de Cemal Mübarek. Pankartlara ve birlikte söylenen şarkılara yansıyan “Cemal babanı da al git”, “Cemal, söyle babana, senden nefret ediyoruz” sloganları, aktivistlerce “Gazap Günü” olarak adlandırılan salı protestosundan bu yana sık sık tekrar ediliyor. Öte yandan, Ekber el-Arap adındaki bir internet sitesi, tepkiler nedeniyle bugünlerde ortalıkta pek görünmeyen oğul Mübarek’in, ailesini de yanına alarak İngiltere’ye kaçtığını öne sürdü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı