Futbol Cemal Aydın 'yokum' dedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cemal Aydın 'yokum' dedi

Eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, "Şu saate kadar hiç kimsenin ne yanındayım, ne karşısındayım. Ne kimseye 'sen başkan ol' diye telkinim oldu, ne de yönetimlerde yer alın diye" diye konuştu.

Cemal Aydın, kulübün yarın yapılacak olağanüstü genel kurulunda, daha öncekilerde olduğu gibi “hiç bir sonuç alınamayacağını” savundu.

“Orada, o günün şartlarında göreve gelen birisi olursa eğer, iyi iş yaparsa Cemal Aydın ile irtibatı olmaz. Eğer kötü iş yaparsa mutlaka bir şekilde benimle ilgi kurarlar” diyen Cemal Aydın, şunları söyledi:
“Şu saate kadar hiç kimsenin ne yanındayım, ne karşısındayım. Ne kimseye 'sen başkan ol' diye telkinim oldu, ne de yönetimlerde yer alın diye. Kimsenin 'ben küskünüm' demeye hakkı yok. Herkesin Ankaragücü'nden dolayı içinde bir kıpırdanma varsa, yan yana gelme mecburiyeti de var. Böyle bir koalisyonun olması durumunda benden de rica ederlerse, görev almamak şartıyla herkes ne katkı yapıyorsa ben de katkı veririm. Ama oluşumun hiçbir yerinde olmam.”

Ankaragücü'nün kendi döneminde günlük sıkıntılarının dışında bir sıkıntı yaşamadığını dile getiren Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ankaragücü'nün sporculardan dolayı federasyon tarafından transfer yasağıyla karşılaştığı hiçbir dönem olmamıştır. Şu an Ankaragücü'nün gelirlerinin tamamı hacizli, vergi ve sigorta borcu tavana vurmuş. Gökçek yönetimi Ankaragücü'nün boğazına ipi geçirmiş, elini kolunu arkadan bağlamış, idam sehpasının üzerine koymuş. Tekme atılacak ama orada 102 yıllık ruh ayağa kalkıyor ve tekme atanlara tepki gösteriyor, tepkinin üstüne tekme atamıyorlar. Genel kurula sundukları 96 milyon borç var. Ankaragücü'nün 10 yıllık geliri bu borcu karşılamaya ulaşmıyor. Ben görevi bırakalı 4 yıl oldu. Onlar 2 yıl kaldı. Bunun hesabını kendileri verecek.”

-“Cemal Aydın yok”-

Cemal Aydın, genel kurula gitmeyeceğini de dile getirerek, “Benim varlığımdan mı rahatsız oluyorsunuz? Cemal Aydın yok. Ankaragücü günlük ihtiyaçlarını karşılayamayacağı zaman en son olarak bana geliyor. Ben de yardım yapıyorum. Dün bana geldiler, takım Sivasspor deplasmanına gidemeyecek durumda. Uçak biletlerini aldım. Kötü mü yaptım” diye konuştu.

Ankaragücü'nün ibra edilmeyen bir mali tablosunun bulunduğunu dile getiren Aydın, “Bu, kamu yararına dernek. Herkesin hakkı var. Bunun hesabı sorulur. İşte meydan. Genel kurula herkes gelsin, elini taşın altına koysun. Gelmem diyorum, eşim bile istifa etti” ifadelerini kullandı.

Kulüp için yapabileceklerinin bittiğini dile getiren Aydın, kulüp başkanı Sami Altınyuva'nın açıklamalarıyla ilgili olarak da “Düne kadar elimi 90 dereceden 45 dereceye kadar eğilerek öpen insanlar. Birileri onları konuşturuyor. Bunlara cevap vermem. Cemal Aydın portresini herkes tanıyor. Benim yaptıklarım meydanda. Tesisleri yaptırdım. Melih Gökçek ile anlaşıp Sarayköy'e gittiler. Anlaşma bitti, tekrar seni evine gönderdiler. Demek ki geçici lükslerin çok yararı yok” şeklinde konuştu.

Aydın, şöyle devam etti:
“Sami Altınyuva, bugüne kadar 'benim adamım' olarak lanse edildi. Birileriyle görüşüyorlar, onların adına konuşuyorlar. Başkanın haberlerdeki ifadeleri olmasa, herkes benim prensim olarak deklare ediyordu. Çünkü işler kötü gidiyor. Yazısında diyor ki bize ancak 500 bin lira para verdi. Sanki ben ortağıyım, vermek mecburiyetinde miyim? Benim artık söyleyecek hiçbir sözüm yok. Ankaragücü kendi durumunu ifade ediyor.”

-“Buyurun, gelin alın”-

18 Kasım'da yapılan genel kurul öncesi oluşturulan yönetim listesiyle, şu anki yönetimdeki isimlerin farklı olduğunu öne süren Cemal Aydın, “Gökçekler, listede yer alan insanların yönetime girmelerine, başkan olmalarına mani oldu. Bu genel kurulda da bunlar yaşanacak. Ben konuşunca hedef oluyorum. Ankaragücü bensiz kurtulacaksa buyurun, gelin alın. Pazartesi günü de transfer yasağını kaldırın” dedi.

“Ben yokum. Kim seçilirse seçilsin, kimseyle fiili ve hukuki bağım yoktur” diyen Aydın, şu ifadeleri kullandı:
“Şimdiden yapılan bu bağlantıların benimle ilgisi yoktur. Bunu bana bağlayarak, 18 Kasım'da yaşanan senaryoyu yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yok. Sözde değil, gerçekte maddi ve manevi yardımları yapabileceğimi hep söyledim, yine söylüyorum. Korkulacak hiç bir şey yok. İlgililer ve büyükler tabloyu bizden daha iyi biliyor. Herkes cesaretlenmeli.”

Aydın, delege iddialarıyla ilgili de “Benim delege yaptığım kişi sayısı 50'yi geçmez” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle