« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cemal Aydın meydan okudu

Cemal Aydın "ben bu kulübe 17 senemi verdim, bu fedakarlığı yapacak başka adam yok" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın, Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada  “17 senemi Ankaragücü’ne verdim. 13 sene başkandım 4 sene yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bu fedakârlığı yapacak ikinci bir adam yok. 50 sene daha olmaz; çünkü en fazla yapan 2 seneyi geçemiyor” dedi.

Aydın, eski başkanvekili Musa Demir’in kendisiyle ilgili olarak, “delegeleri belirliyor, istediği yönetimi seçtirtiyor, kulüpte anti-demokratik bir ortam oluşturuyor” şeklinde iddialarını sert bir dille redederek, “Bana karşı söylediklerini Ankara’da karşılaştığımız ortamda toplum içerisinde söyleyebilecek kadar yürekli olursa bundan mutluluk duyarım Cemal Aydın ismi ona çok ağır gelir” şeklinde konuştu.

 BENİM GİBİ FEDÂKAR BİR İNSAN 50 SENE DAHA GELMEZ

Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın yeni yönetimin oluşturulması konusunda teklifi kendisinin sunmadığını söyledi.
Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Ankaragücü eski Başkanı Cengiz Topel Yıldırım ve dernek başkanlarının bu öneriye kendisine getirdiklerini ifade eden Aydın, “17 senemi Ankaragücü’ne verdim. 13 sene başkandım, 4 sene yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bu fedakârlığı yapacak ikinci bir adam yok. 50 sene daha olmaz; çünkü en fazla yapan 2 seneyi geçemiyor” dedi.

YENİ YÖNETİMDE BİR TEK YAKINIM-YANDAŞIM YOK

Aydın, bıraktığı göreve bir kere daha dönmeyeceğini ifade ederek “Ben başkanlığı bırakıp, tekrar başkanlığına dönmem. Tekrar başkan da olmam. Ankaragücü’nde yapacağımı yaptım. Bundan daha fazlasının yapılamayacağını düşündüğüm için bıraktım. Yandaşlarımı yönetime getirdiğimi söylediler, ama bakın 7 kuşak yakınım olan bir tek insan yeni yönetimde yok. Şimdi bu iddiaları ne yapacaklar merak ediyorum. Ben tekrar başkan adayı olsaydım. Karşımda aday olacak kimse olmazdı” dedi.

Eski başkan Cengiz Topel Yıldırım’ın, mali bakımdan kulübü toparlayamadığı için yeniden başkan olamadığını savunan Cemal Aydın, “Mali bakımdan kulübü düzlüğe çıkarsaydı hiç sıkıntı çekmezdi, hâla başkan olurdu. Ancak olaylar çok derin, eski başkanvekili Musa Demir’le Cengiz Topel bir başkan diğeri başkanvekili olduğu halde karşı karşıya geldiler” dedi.

MUSA DEMİR, BENDEN İCAZET ALMAK İSTEDİ

Cemal Aydın, eski başkanvekili Musa Demir’in “Aydın delegeleri ele geçirmiş. Kulüpte anti-demokratik bir yapı oluşturdu iddiasına ise sert yanıt verdi.
“Bahsettiği delegeler kendisini de başkanvekili yapmıştır. Demek ki kendisini seçen delegelere de saygısı yok” diyen Aydın eski başkanvekili Demir’in başkan olmak için yeterince destek alamadığını bu nedenle genel kurulu karalamaya çalıştığını savundu.
Cemal Aydın, ayrıca, seçimlerden önce Musa Demir’in kendisine başvurarak başkan adayı olmak istediğini, yönetim kurulu listesi konusunda destek istediğini belirterek “Benden icazet alarak başkan olmak istedi. Bana ‘Ata’msın diye hitap ederdi. ‘Sen başkan ol dersen olurum derdi.’ Ekonomik gücün olmadığın için bu işi yürütemezsin” dedim, herhalde bu nedenle şimdi 1 numaralı Cemal Aydın muhalifi oldu” şeklinde konuştu.
Bana karşı söylediklerini Ankara’da karşılaştığımız ortamda toplum içerisinde söyleyebilecek kadar yürekli olursa bundan mutluluk duyarım Cemal Aydın ismi ona çok ağır gelir.

ZOR KOŞULLARDA TAKIMI AYAKTA TUTTUM

“Ankaragücü çiftlik ya da reklam bürosu değil” ifadelerini kullanan  Aydın, kulübün başkanlığı dönemde çok zor koşullara karşın ayakta kaldığını Konyaspor, Samsunspor, Kocaelispor ve Antalyaspor gibi şehir takımlarının Süper Lig’de istikrarlı olamamasına karşın Ankaragücü’nün ligde tutunmayı başardığını söyledi. 


Bunları da Beğenebilirsiniz