« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cemal Aydın aday olmayacak

Ankaragücü Kulübü'nde 7 Temmuz Cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurul öncesinde, ismi adaylık için geçen onursal Başkan Cemal Aydın aday olmayacağını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cemal Aydın, genel kurul öncesinde isminin adaylık için geçmesini üzüntüyle karşıladığını belirterek, şu görüşleri dile getirdi:
“12 Aralık 2008 tarihinde yaptığım açıklamayı tekrarlamak isterim. Ankaragücü Spor Kulübü'ndeki görevim kendi irademle sona ermiştir. Bıraktığım göreve tekrar geri gelmek gibi bir düşüncem söz konusu olmaz, yalnız ben değil kan bağım olan hiç kimse de görev almaz. Bir aile 15-16 yıl bu işi yapmışsa görevini bitirmiş demektir. Bu açık ifadeye rağmen bazı basın organlarının uzman yazarlarından bir kısmı, aday olacağımı, bir kısmı aday olmak için fırsat kolladığımı yazmışlardır. Yaşamımın 25 yılını spora verdiğim, sporun amatör kümeden başlayarak en yüksek noktalara kadar görev yaptığım bilinmektedir. Bu açıklığa rağmen 'geri gelecek, geri geliyor, fırsat kolluyor' yazılarını kaleme alanlara bir tavsiyem, kamu hizmeti yaptıkları için kendilerini bir kere daha gözden geçirmeleridir.”

“Gelinen bu acı tabloyla yalnız Ankaragücü ve Türk sporu değil, başkent Ankara halkı, camiası ve taraftarlarına yazık edildiğini” vurgulayan Cemal Aydın, şunları kaydetti:
“Bizler görev yaptığımız dönemlerin hesaplarını, yasal kurum ve kuruluşlara ve kulübün genel kurullarına zamanında verdik. Görevden ayrıldığımız 4 yıla yakın bir zaman olmasına rağmen yine de hesap vermeye hazır olduğumuzu tekrarlamak isteriz. Tesisleriyle, UEFA kriterleriyle transfer yasağı olmaksızın yönetimimiz döneminde yaptıklarımız Ankaragücü Spor Kulübü'nün Tandoğan ve Atatürk Orman Çiftliği'ndeki yerinde dimdik, tertemiz hizmete devam eder bir biçimde durmaktadır. Dönemimizde hiç kimse 'borcunuzu ödeyin' diye yakamıza yapışamadığı gibi, milletin alın teri olan vergi ve sigorta borçlarıyla da yüzlerimiz kızarmadı. 30 Ağustos 2009 sonrası göreve gelenlere, giderken neler bıraktıklarını, bu borç batağının hesabını vermek gibi görevlerinin yasadan doğduğunu kalıcı bir çivi dahi çaktık diyemeyeceklerini söylüyoruz, söylemeye devam edeceğiz. Dilerim ki yetkili merciler, basın organları ve kandırıldığını bizzat ifade eden taraftarlarda gerekli hassasiyeti gösterirler.”

Aydın, daha önce görevden ayrılırken yaptığı açıklamanın aynısını, bugün de tekrarladığını ifade ederek, “7 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak genel kurulda aday olmadığımı, desteklediğim herhangi bir adayın söz konusu olmadığını belirtmek isterim” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz