Cem Yılmaz, 1920’lerin İş Bankası reklamını yeniden canlandıracak

Hürriyet Haber
23.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

İş Bankası’nın yeni reklam yüzü Cem Yılmaz’ın, banka için çekeceği reklam filmi dizisinde ilk olarak Türk rejisör, aktör, prodüktör Servet Bey‘i canlandıracağı belirtildi.

Reklam serisinin fragmanı dün internet sitelerine yansırken, reklam filminde Servet Bey’in 1920’li yıllarda çektiği İş Bankası’nın ilk reklam filminden görüntüler ekrana taşınıyor. Cem Yılmazlı yeni reklam kampanyasında çektiği ilk reklam filminin gün ışığına çıkaran İş Bankası’nın, dönemin ‘hayalperest’ olarak nitelendirilen ünlü yönetmeni Servet Bey ve ekibi tarafından çekilen reklam filminin kopyalarını, yakında televizyonda yayımlanabilmeleri için elden geçirdiği kaydedildi.

Gelecek temalı film

Cem Yılmaz’ın çektiği yeni filmin konusu özetle, Servet Bey’in İş Bankası için çektiği ilk reklam filminin öyküsünden oluşuyor. 1920’lerde bir gala akşamı Servet Bey’in ‘gelecek’ temalı kısa filmlerinden birini izleme fırsatı bulan İş Bankası ileri gelenlerinin, Servet Bey’e banka için bir reklam filmi çekmesini teklif etmesi anlatılıyor. İlk film aylar süren hazırlıkların sonrasında Tepebaşı’ndaki bir platoda çekiliyor. Filmde  İş Bankası’nın 88’inci yılını kutladığı, o günlerden bugünlere vizyon sahibi insanların Türkiye’ye kazandırdıkları vurgulanıyor.

Servet Bey kimdir

Türk rejisör, aktör, prodüktör Servet Bey, 1890 yılında Üsküdar’da doğdu. Okul yıllarında tiyatroya ilgi duydu. İlk kez 1910’da Erenköy’deki Sahne-i Milliye-i Osmaniye topluluğuyla Odeon Sahnesi’ne çıktı ve Burhanettin Bey’in sahneye koyduğu, Jules Verne’in “Aya Seyahat”inde rol aldı. Yeteneğiyle kısa zamanda dönemin usta rejisörlerinin ilgisini çekmeyi başardı. Topkapı Sarayı’nı görüntülemek için Türkiye’ye gelen Alman yönetmen Wilhelm Becker’le dostluğu, ona sinemanın büyülü kapısını araladı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı