Gündem Haberleri

  Cem Özdemir: Türk askerinin çekilmesini Rumlar engelliyor

  ANKA
  08.02.2006 - 15:27 | Son Güncelleme:

  Avrupa Parlamentosu Üyesi Cem Özdemir, "Kıbrıs’tan Türk askeri çekilsin" çağrılarına tepki gösterirken, "Türk askerinin Kıbrıs’tan çekilmesini engelleyen Papadopulos ve Rum yönetimidir. Kimse insanları aptal yerine koymaya çalışmamalıdır" dedi.

  Avrupa Parlamentosu Üyesi Cem Özdemir, "Kıbrıs’tan Türk askeri çekilsin" çağrılarına tepki gösterdi. Özdemir, "Türk askerinin Kıbrıs’tan çekilmesini engelleyen Papadopulos ve Rum yönetimidir. Kimse insanları aptal yerine koymaya çalışmamalıdır" dedi.

  AP Yeşiller Grubu üyesi Cem Özdemir, son günlerde Kıbrıs konusunda Türk askerinin adadan çekilmesine yönelik çağrılarını ABHaber’e değerlendirdi. Özdemir, "Türk askerinin Kıbrıs’tan çekilmesini engelleyen Papadopulos ve Rum yönetimidir. Kimse insanları aptal yerine koymaya çalışmamalıdır. Sorunun çözümünü engellemek ve masadan kaçmak için bu konular öne sürülüyor" diye konuştu.

  Türk askerinin adadan çekilmesi konusunun AP’de belli çevreler tarafından çarpıtılmaya ve dikkatlerin başka yöne çekilmeye çalışıldığını ifade eden Özdemir, şöyle devam etti: "Türk askerinin adada kalmasını sağlayan Papadopulos’dur. Referandumda evet denilseydi bu iş çözülecekti. Türk askerinin Kıbrıs’ta kalmasının en büyük garantörü Papadopulos ve Rum yönetimidir" ifadesini kullandı.

  Cem Özdemir, Türk askerinin adadan çekilmesi için bazı şartlar ve parametrelerin bulunduğuna, bunların da gözardı edilemeyeceğine işaret ederek, "Annan planına hayır deyip sonrada Türk askeri adadan çekilsin demek gerçekçi bir yaklaşım değildir" açıklamasında bulundu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı