Gündem Haberleri

  Cem, Atina'ya gitti

  Hürriyet Haber
  07.11.2001 - 10:55 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı İsmail Cem 2 günlük bir ziyaret için Yunanistan'ın başkenti Atina'ya ulaştı. Cem'i Atina havaalanında, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu karşıladı.

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Cem'in, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu'nun, 6 Nisan 2001'de Ankara'ya gerçekleştirdiği çalışma ziyaretinde varılan mutabakat çerçevesinde, 7-8 Kasım 2001 tarihlerinde bu ülkeye bir çalışma ziyaretinde bulunacağı belirtildi.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  "İki ülkeyi yakından ilgilendiren ikili ve bölgesel konuların elealınacağı ziyaret vesilesiyle, Türkiye ve Yunanistan arasında Doğal Afete Karşı Ortak Görev Gücü kurulmasına ilişkin protokol ve bakanlığımız Eğitim  Merkezi ile Yunanistan Dışişleri Diplomatik Akademisi arasında işbirliğine yönelik mutabakat muhtırası, Sayın Bakanımız ve Papandreu tarafından imzalanacak.
   
  Kültür Değişim Programı ise Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Ali Tuygan ve Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Kültür İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Rokanas tarafından imzalanacaktır."   

  Açıklamada, Bakan Cem'in, Atina'da çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışını da yapacağı ve yarın akşam Türkiye'ye döneceği kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı